Mozilla Firefox - Problem


(Misterangelo) #1

Witam.

Mam pewien problem z przeglądarką Mozilla Firefox a konkretnie z zainstalowaniem wtyczki Adobe Flash Player, gdy chcę to zrobić to wyskakuje mi komunikat Adobe Flash Player niedostępne - instalacja ręczna , próbuję zrobić instalację ręczną i po przekierowaniu na stronę Adobe gdzie należy zainstalować Adobe Flash Player jest button gdzie pisze Agree and install now i klikam w to i wyskakuje stronka że nie można się połączyć , no masakra zawsze to instalowałem bez problemu teraz po formacie kompa mam właśnie taki problem zainstalowałem sobie również najnowszego Firefoxa i to tez nie pomogło.

Jak by ktoś wiedział jak zainstalować wtyczkę Adobe Flash Player to z góry dziękuję za informacje.

Pozdrawiam.


(Ddurawa) #2

KLIK, nie działa ??


(Misterangelo) #3

no nie działa wyskakuje stronka i pisze że nie udało się nawiązać połączenia.


(Deker) #4

Mam ten sam problem. Również pojawił się po formacie C:/


(system) #5

Może reinstall ?


(Deker) #6

Znalazłem rozwiązanie! Powyższy link odsyła do Adobe Flash Player 9 i rzeczywiście nie mogłem tego zainstalować. Przypadkiem trafiłem jednak na AFP 10:

http://labs.adobe.com/downloads/flashplayer10.html

wystarczy kliknąć "Download Plugin for Windows" u dołu strony - wszystko śmiga, aż miło!

Dodam jeszcze, że korzystam z Visty.


(Misterangelo) #7

Tylko że po kliknięciu w Download Plugin for Windows znowu to samo wyświetla się strona i pisze że nie można nawiązać połączenia to jest chore...


(Ddurawa) #8

Spróbuj jeszcze zainstalować jakąś inna przeglądarkę (Opera). Czy problem znów się pojawia? Może jakiś program (firewall) blokuje dostęp? Jakiś wyjątek ustawiony w FF? Z innych stron pliki się ściągają?

Ta wersja Flasha10 to wersja RC tak dla uszczegółowienia.


(Misterangelo) #9

i jest to samo zainstalowałem opere żeby sprawdzić i tez nie można zainstalować wtyczki flash Player.

Inne programy bez problemu ściągam tylko z tym mam problem.


(Lammermoor) #10

Mam dla Ciebie taką propozycję: ponieważ namieszałeś z tymi instalkami flash'a to wejdź na stronę

http://kb.adobe.com/selfservice/viewCon ... 4157&slice

pobierz unistaller, konkretnie - > uninstall_flash_player.exe

Odinstalujesz w ten sposób flash'a, sprawdź jeszcze w Programy - > Programy i funkcje (tak to się chyba zwie w systemie Vista) czy czasem nie ma tam - > Adobe Shockwave Player, jeśli będzie odinstaluj. Potem czyszczenie rejestru np. CCleaner, jak nie masz to pobierasz stąd

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... r+2.11.636

Jak masz inny program to korzystasz ze swojego.

Teraz otwierasz IE, jeśli okno z propozycją instalacji Flash nie pokaże się to klik na np. TV na tej stronie i nie ma siły, musi wyskoczyć info, że flash'a nie ma i czy instalować itp. Przeprowadzasz instalację.

Zamknij przeglądarkę i wejdź w Programy - > Programy i funkcje, powinieneś mieć tutaj Adobe Flash Player i Adobe Flash Player Plugin.

W celu weryfikacji instalacji wejdź na stronę http://www.macromedia.com/software/flash/about/, powinno być ok i w IE i w Firefox. W Operze pobierasz Flash po info, że nie znaleziono wtyczki, ale uwaga :!: - przed instalacją zamykasz Operę , zaznaczasz napis Opera i klik na - > Try Again. Wszystkie przeglądarki muszą być w tym momencie zamknięte, to tak na wypadek gdybyś miał jednocześnie parę otwartych.