Mozilla Thunderbird 1.5.0.9

Witam mam pytanie a za razem prośbę .Jestem ciekaw czy program Mozilla Thunderbird 1.5.0.9 posiada jakieś wady. Używam outlooka i denerwuje mnie to że gdy wyłączam kompa to mam wiadomości a gdy go włączam to znikają> Proszę napisac jakie wady ma ten klient poczty. POzdrawiam

Wad - BRAK :slight_smile:

Posiada same zalety :stuck_out_tongue:

podpisuje się rękoma i nogami :smiley:

Tak.

Z tego co wiem to nie można tam tworzyć tożsamości (denerwuje mnie brak możliwości ich zmiany).

Być może jest taka opcja, ale niestety nie widziałem.

Korzystam tylko z jednego maila (konta) w tym programie, bo jeśli zrobię kilka kont to… nie będzie to ten sam efekt co w Expressie :slight_smile:

Nie wiem o co ci chodzi ??

Ja mam 4 konta i wszystko jest ok (ze wszystkich moge wysyłać i odpierać pocztę)

Nie ma :wink:

Wszystko czego ci zabraknie możesz doinstalować poprzez rozszerzenia

Czyli to jest program dla mnie . Dzięki za pomoc

Ja też nie wiem o co chodzi :o

Też nie wiem o co chodzi, chociaż mogę nie wiedzieć bo nigdy nie używałem Outlooca, a tożsamość mam tylko jedną :stuck_out_tongue:

Thunderbird jest dobrym klientem pocztowym podobnie jak The Bat , ale niestety ten drugi jest płatny.

http://www.pk.edu.pl/serwis-inf/instruk … zacja.html

http://www.mlaskio.uni.wroc.pl/poczta/thunderbird/

mam jeszcze jedno pytanko czy ten program może pracowac “w tle” tak jak outlook po zainstalowaniu HideOE??

Tak, może. Widoczna jest wtedy tylko ikonka TB w trayu. Załatwiamy to dodatkiem MinimizeToTray

http://mozillapl.org/katalogi_i_bazy/ba … ze_to_tray

Oczywiście wybierasz wersję pod TB

Wyjaśniam.

Chciałbym mieć każde konto na jedną tożsamość.

Tutaj jest jedna tożsamość, na której może być kilka kont - mnie to osobiście przeszkadza.

Jeśli chcę wysłać maila to nie wiem z którego adresu zostanie on wysłany - być może z konta głównego. W Outlooku mogłem wybrać tożsamość (jednocześnie konto).

I w Thunderbird spokojnie możesz uzyskać taki efekt

heh to znowu ja . pobrałem i zainstalowałem ten zachwalany programik i mam problem 6dbd8ecb4c34aa26med.jpg

mam poczte na o2 konfigurowałem jak napisali ale cały czas jest to samo nie da się nic wysłac

Można zrobić to co chcesz uzyskać. Wystarczy w ‘konfiguracji kont’ w ‘serwery poczty wychodzącej’ (jest to opcja z lewej strony) pododawać osobne konta (serwery) smtp.

Następnie w każdym koncie wejść w jego ustawienia (tam gdzie można zmienić nazwę konta - czyli ustawienia ogóle konta) wybrać na samym dole odpowiedni serwer smtp ręcznie (który wcześniej skonfigurowaliśmy) zamiast opcji ‘użyj domyślnego serwera’

@macin_blacha

smtp jakie ustawiłeś ??

W Thunderbird jest tak ze jeżeli zakładasz pierwsze konto (np. wp) to wszystkie nastepne smtp są pod wp.pl

Musisz dodać nowe smtp

1xb9.th.jpg

a później prze koncie O2 ustawić odpowiednio

1sh3.th.jpg

starałem się skonfigurowa tak jak radzi tlen.pl

http://pomoc.o2.pl/poczta/programy/mozilla.html

może ktoś zamieści jak skonfigurwac ten program na tlena od a do z no i która wersja jest najlepsza.

Narzędzia > konfiguracja konta > ( na dole ) dodaj konto > (zaznaczamy) konto pocztowe > wypełniamy te dwa okna imię i adres e-mail > zaznaczamy serwer poczty przychodzącej POP i wpisujemy poczta.o2.pl po niżej zaznaczamy serwer poczty wychodzącej SMTP i wpisujemy poczta.o2.pl > nazwa użytkownika ( sama się uzupełni ) > nazwa konta ( sama się uzupełni ) > wyświetlą się dane o koncie > zakończ .

Na górze po prawej masz opis konta i porty po niżej masz ustawienia zabezpieczeń / używaj bezpiecznego połączenia zaznaczasz SSL i na górze powinien się zmienić port na 995 > klikasz na dole po lewej na serwer poczty wychodzącej po prawej masz swoje konto klikasz na nie i dajesz edytuj zaznaczasz używaj połączenia szyfrowego TLS, jeśli dostępne ( nie wiem jak jest z tlenem) na górze powinien się zmienić port na 25 > ok > ok wyłączasz całkiem klienta włączasz ponownie i powinno działać przy wysłaniu po prosi o hasło do konta podajesz każesz zapamiętać albo nie to już kwestia gustu i to wszystko

no teraz śmiga. jak się instaluj wtyczki do tego programu??

Narzędzia > rozszerzenia albo motywy bo nie wiem co chcesz dodać/zmienić > pobierz więcej rozszerzeń / motywów > pobierasz interesującą cię wtyczkę zapisujesz ją na twardym dysku , przeciągasz ją do okienka z rozszerzeniami / motywami i upuszczasz ( albo klikasz instaluj i podajesz lokalizacje tam gdzie ją pobrałeś na twardy dysk ) klikasz zainstaluj teraz jak się pokaże w oknie rozszerzenia / motywy zamykasz to okno zamykasz klienta uruchamiasz go ponownie narzędzia > rozszerzenia / motywy w rozszerzeniach podświetlasz wtyczkę i klikasz na opcje i ustawiasz tak jak ci odpowiada a w motywach podświetlasz wtyczkę i klikasz zastosuj zamykasz klienta by zmiany zostały wprowadzone i to wszystko . Oczywiście wtyczki możesz poszukać gdzie indziej ale to chyba jasne że muszą być kompatybilne z tym klientem pocztowym .

Kurcze to ja jeszcze powróce do tematu torzsamości :frowning:

Poważnie nie ma żadnej możliwosci chociażby jakiejś jej namiastki? Napiszę dlaczego się tego domagam :slight_smile: Otóż jest nas dwoje ja i żona i oboje mamy po pare kont. Chcemy mieć całkowicie odzielne poczty tylko ze swoimi pocztami. W outlooku jest to możliwe. I prosze nie doradzajcie dwóch kont w windowsach bo to mnie nie zadawala.

I drugie pytanie czy istnieje w przyrodzie jakieś rozszerzenie, ktore umożliwia synchronizacje TB z Nokia Suitem?

Jesli nie nie rozwiąrzę tych dwóch problemów to niestety muszę pozostać przy Outlooku.

Jakby nie bylo to ja sam znalazlem 2 wady TB i to nie do przeskoczenia przynajmniej jak dla mnie :frowning: