Mozilla Thunderbird 16.0.1 konfiguracja z pliku

(Sweet Joe) #1

Witam wszystkich.

Dotychczas korzystałem w firmie z programu pocztowego Thunderbird. Zazwyczaj ustawienia były ustawione na sztywno, czyli program zaczytywał sobie przy pierwszym uruchomieniu konfigurację konta. Sposób w jaki przygotowywany byl plik konfiguracyjny jest opisany na stronie:

http://starelamy.org/2011/05/automatycz … underbird/

Niestety okazuje się, że po przejściu na wersję 16 nie korzysta ona z pliku all.js ( %systemdrive%\Program Files\Mozilla Thunderbird\greprefs\all.js)

Przesiedziałem kilka godzin i szukałem rozwiązania, jak można wymusić, aby kreator kont nie uruchamiał się, tylko aby korzystać od razu ze sztywno zdefiniowanych ustawień. Chodzi o to aby wrzucić to na kilka komputerów na raz, bez potrzeby ustawiania wszystkich parametrów na nowo na każdej maszynie…

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

(Sirrk) #2

Witaj,

Nie wiem czy moja wskazówka będzie pomocna w Twoim przypadku, ale a nóż widelec… Ja właśnie walczę z konfiguracją Thunderbird 10 ESR. Tam też nie było pliku all.js, ale jak go utworzyłem w domyślnej ścieżce c:\Program Files\Mozilla Thunderbird\defaults\pref\all.js normalnie zadziałał skrypt autokonfiguracji wskazany w tym pliku. Może w v16 jest podobnie. Próbowałeś?

Pozdrawiam

(Sweet Joe) #3

Użytkowniku Sirrk… JESTEŚ GENIALNY… Po wielu godzinach, dniach walki… Twoje rozwiązanie stało się objawieniem. A już mi się czas kończył i bałem się, że nie uda mi się nic wymyśleć:)

Temat uwazam za zamknięty:)