MOZILLA Thunderbird 6.0 - nie wysyła/nie odbiera maili!

Po aktualizacji Mozilla Thunderbird z wersji 5.0 na wersję 6.0, ze strony DP, przestał mi ten program odbierać maile, oraz wysyłać. I to ze wszystkich kont.

Nadpisałem następnie TB wersję 6.0 na wersję TB 5.0 i wszystko wróciło do normy, także wersja 6.0 jest coś uszkodzona…

:shock:

U mnie działa bez żadnych kombinacji. Sprawdź ustawienia kont po zainstalowaniu wersji 6.

A widzisz, to miałeś szczęście.

U mnie ustawienia kont zostały właśnie po instalacji wersji 6.0 nienaruszone, a jednak ciągle trwało “Łączenie…” a z kolei test na wysyłkę e-maila - “Failed” :frowning:

I to z każdego z kont.

Dziwne, ale do sprawdzenia.

U mnie dzisiaj też TB pogubił ustawienia kont :slight_smile:

Ja poradziłem sobie tak:

Odinstaluj wszystkie dodatki, skopiuj wszystkie foldery z C:\Documents and Settings\Nazwa_użytkownika\Dane aplikacji\Thunderbird\Profiles\ , usuń konta, zrób restart programy i utwórz od nowa konta - żeby nie pobierać na nowo poczty przekopiuj z powrotem pliki skopiowane z Profiles :slight_smile:

Dzięki mPiter.

Udało się.

Zrobiłem tak:

wyłączyłem comodo firewall, zainstalowałem z powrotem wersję 5.0, włączyłem na nowo comodo, włączyłem program TB 5.0 od początku i sam zaczął się aktualizować…, wtedy odezwał się comodo, że “widzi” nowy program, dopuściłem mu połączenie wychodząco/wchodzące, i uruchomił się TB 6.0 (oczywiście po sprawdzeniu aktualizacji i kompatybilności dodatków…).

I teraz już działa wszystko prawidłowo.