Mozilla THUNDERBIRD-kłopoty z konfiguracją

(Adkowo) #1

uzywam wielu kont pocztowych na THUNDERBIRD.

Obecnie mam tak, ze gdy pobieram wiadomosci najpierw z jedengo potem z drugirgo konta itd to wszystkie te wiadomosci sa w jednym oknie co bardzo mnie denerwuje poniewaz chcialbym wiedziec jakie wiadomosci przyszly do jakiego konta. wiecie cos na ten temat? chodzi o to zeby jedemu kontu przypisac jedno okno gdzie bylyby wiadomosci tylko z tego konta.

mam nadzieje ze mnie zrozumieliscie :slight_smile:

(Maniooo666) #2

Witam,

przyznam szczerze, że nie, choć się starałem. Co rozumiesz pod pojęciem okna? Czy okno programu (ale chyba raczej nie), czy folder Odebrane konta? Naprawdę nie mam pojęcia. Przecież domyślnie jest tak, że poczta odebrana jest składowana w folderze Odebrane danego konta, a co za tym idzie dokładnie wiesz, co przyszło na jakie konto. No chyba, że masz zdefiniowany jakiś filtr wrzucający wszystko do jednego folderu? Postaraj się nieco precyzyjniej opisać problem, to może uda się coś poradzić.

(Adkowo) #3

wszystkie wiadomosci ze wszystkich kont sa wrzucane do jedengo folderu

(Eustachy80) #4

A jaką wersję thuderbirda masz ?

Bo o ile mi wiadomo to od wersji 0.9 można definiować osobne foldery dla każdego z kont...

Niestety nie używam wersji thunderbirda więc po więcej informacji zachęcam do udania się na: http://mozillapl.org/forum/

(Sterne) #5

Jest właśnie odwrotnie: od wersji 0.8 można wiadomości ze wszystkich kont wrzucać do jednego folderu.

Można też posłużyć się oddzielaniem kont od siebie, co było jedyną możliwością w poprzednich wersjach. W tym celu dla każdego z kont musisz zrobić to:

• Narzędzia - Konfiguracja konta - Konfiguracja serwera - Zaawansowane i SMTP - POP: zaznaczasz zamiast globalnej skrzynki odbiorczej: "Folder Odebrane dla konta tego serwera"

• powyższą operację musisz przeprowadzić na każdym skonfigurowanym koncie, jeśli chcesz mieć oddzielone wszystko

• wiadomości już wcześniej ściągnięte na dysk, musisz przenieść ręcznie do odpowiednich sobie folderów, nowa poczta powinna trafiać do nich automatycznie

(Adkowo) #6

dzieki "kasjopeja" twoja porada zadzialala