Mozilla Thunderbird

Czy może ktoś wie jak ustawić w tym kliencie aby minimalizował sie do traya lub mieć w trayu ikonę? Chodzi o to aby przez cały czas poczta była uruchomiona.

musisz zainstalować to rozszerzenie :slight_smile:

http://mozillapl.org/katalogi_i_bazy/ba … ze_to_tray

i dla przykładu możesz ustawić żeby THB zawsze uruchamiał się w trayu :smiley:

wystarczy, że zrobisz tak:

thb6er.jpg

dodaj -turbo w element docelowy, jak na obrazku :slight_smile:

Dzięki Duchu ściągnąłem ten plik ale teraz zastanawiam się jak i gdzie go zainstalować.

otwórz sobie THB i wejdź w Narzędzia --> Rozszerzenia i przycisk Instaluj :wink: :smiley:

No nie wiem nic mi się nie instaluje.

klikasz Instaluj i w okienku, które wyskakuje wskazujesz plik z rozszerzeniem, które chcesz zainstalować :roll:

Tak tylko że ten plik nie pojawia się w tym okienku i tu jest problem. Wskazuję ten ściągnięty rozpakowany z rar plik i go w tym okienku nie ma. Toteż nie mam od czego zainstalować.

W Thunderbirdzie:

Narzędzia -> Rozszerzenia

Tam na dole po lewej masz instaluj. Klikasz, odnajdujesz położenie pliku i dajesz ok. Po instalacji musisz jeszcze zrestartować klienta poczty, wejść ponownie w narzędzia -> rozszerzenia i kliknąć opcje. Tam zaznacz Zawsze minimalizuj do zasobnika systemowego.

Pamiętaj jednak, by używać tej małej kreseczki w górnym rogu, nie krzyżyka. Krzyżyk wyłączy program.

Pozdro

post2

Jakie on ma rozszerzenie ??


monczkin

Jak możesz to podaj mi nazwę tego pliku który ma się pokazać w ty okienku. Dzięki.

masz mieć plik o nazwie

minimize_to_tray_0.0.1.20050212_pl-PL.xpi :roll: i to jest to rozszerzenie, które masz wskazać do zainstalowania :stuck_out_tongue:

http://mozillapl.org/katalogi_i_bazy/ba … ze_to_tray

Wejdź tam na tą stronę i przy ikonce Thunerbirda kliknij Instaluj a nie ściągnij, skoro są takie problemy…

po wypakowaniu mam taki plik:

http://img154.echo.cx/my.php?image=snap29ve.png

Słuchaj, ściąga Ci się plik gotowy do instalki. Nie wypakowywuj tego, tylko od razu wskaż go w Thunderbirdzie. ten plik ma rozszerzenie xpi

Ty go rozpakowałeś i masz to, co przedstawiłeś na screenie…

Dzięki problem z głowy . Jeszcze raz wielkie dzięki. :smiley:

A ja mam pytanie. Jaki plik z programu The Bat należy importowac do Thunderbirda żeby przerzucic z Nitoperka do TB ksiązkę adresową?

Najpierw w The Bat wyeksportuj książkę adresową, a później zaimportuj w Thunderbirdzie :slight_smile:

A czy, w Mozilli Thunderbird można założyć hasło na tego klienta poczty?

Można, ale to będzie hasło, które trzeba będzie podać, aby odebrać lub wysłać pocztę. Jak go nie będziesz znał, nic nie zrobisz :slight_smile:

Narzędzia -> Opcje -> Zaawansowane -> Zachowane hasła -> Główne hasło

Tu u góry musisz mieć zaznaczone Użyj głównego hasła…, aby ustawić hasło klikasz Zmień hasło

Tu wpisujesz sobie jakie chcesz.

:slight_smile:

Dzięki, pozdro!

Chciałem wcisnąć dla squeet, że pomógł, ale nie ma tego przycisku! Proszę moderatorów o dodanie dla squeet jednego plusika!

Pozdro.

Nie ma plusika, bo to nie Ty zakładałeś temat :slight_smile:

To tak, żebyś wiedział na przyszłość

(przepraszam za OT)

P.S. Jak masz ustawione główne hasło do Thunderbirda, to śmiało możesz zapamiętać indywidualne do konta:)

A w razie dziury w mózgu (czytaj: zapomnisz hasła) wciskasz Reset - tylko ta opcja skasuje wszystkie hasła i będziesz musiał je od nowa wpisywać. Pozdrawiam