Mozilla wyskakujące reklamy


(Pitixpl) #1

Mam zainstalowanego AdBlock Plus 'a , Flashblock'a oraz RIP'a (Remove It Permanently), ale ciągle wyskakują mi pop-up' y. Tak mnie to wkurw**, że juz nie moge wytrzymać. Mam werjse Adblock 1.3. Nie wiem co mam zrobić. Prosze o jakies porady, aby mozna bylo zablowac te wyskakujace reklamy. Z góry dzieki za pomoc. Pozdrawiam Piotrek. :slight_smile:


(Łukash) #2

Ad Muncher - lekarstwo na wszystkie twoje problemy (reszta nie potrzebna) :wink: ,albo dobra polska subskrypcja


(kerad609) #3

zablokuj je w adblock u gory nad reklamą pojawia się na chwilę odnośnik zablokuj.Klikna niego i zablokuj nie cały adres ale poszątek sa takie opcje.


(scripter1) #4

pitixpl , Zależy jakie masz susbskrypcje w ABP.

Ja mam tylko ABP (wersja 1.2) i te subskrypcje:

http://www.niecko.pl/adblock/adblock.txt

https://easylist-downloads.adblockplus.org/easylist.txt

i http://www.fanboy.co.nz/adblock/fanboy- ... -adult.txt

A jak jeszcze na jakiejś stronie wyskakują mi jakieś syfy to po prostu robię odpowiedni filtr w ABP.

Jeszcze może być inna sytuacja że inne dodatki nie współpracują z ABP i zakłócają jego działanie.

_ Edit: _

Tak w ogóle to nie wiedziałem że jest ABP 1.3, czy to nie jest przypadkiem jeszcze wersja beta lub alfa?


(deFco247) #5

Czy przypadkiem nie trafił Ci się filmik, do którego obejrzenia potrzebny był toolbar?

Jak wyglądają te pop-upy?


(rogacz) #6

Polecam zastosowanie sposobu który tutaj opisałem: [http://zyrardow24h.pl/index.php?/topic/ ... ntry142038](http://zyrardow24h.pl/index.php?/topic/5671-blokowanie-reklam-w-przegladarkach-komunikatorach/page pid 142038 st 0) :wink: On jest remedium na takie problemy :slight_smile:


(Jack60) #7

pitixpl ma rację odnośnie wersji Ad Blocka ja mam v.1.2 /na bieżąco aktualizują się wszystkie dodatki/ i wszystkie reklamy są blokowane-możesz dodatkowo pobrać ze strony dodatków do firefoxa >Element Hiding Helper< v.1.0.6 -ułatwia wybór elementów do blokowania.


(Łukash) #8

rogacz , hehe a potem ktoś ci robi w Otl resethosts,katujcie tego firefoxa tysiącem dodatków,AdMuncher 5mb ramu, do wszystkich przeglądarek,0 ustawiania,ja mam 5 króciutkich swoich filtrów na cały internet( :smiley: )


(scripter1) #9

Pomysł ciekawy, nie powiem, ale ma kilka poważnych wad:

  • [*:37fsrd38]Działa to w oparciu o adresy słowne serwerów reklam ale nie jest w stanie blokować reklam do których strona/program odwołuje się przez adres ip serwera ani tych będących na tym samym serwerze co sama strona w przeciwieństwie do ABP i tym podobnych.


(Pitixpl) #10

Dziekuje wszystkim za pomoc. Pozdrawiam. :slight_smile:


(Danielm86) #11

moze tak najpierw przewertowac wtyczki (nie rozszerzenia) i odnalezc reklamiarza...


(Pitixpl) #12

scripter1 Tak są nowsze wersje ABP nie koniecznie na polskich stronach. Osobiscie pobieram dodatki do FF z niekoniecznie oficjalnej strony FF.

Kerad Rozumiem ze chodzi Ci o dodawanie filtrów. Niestety to rowniez mi nie pomaga :frowning: . Sprobuje przetestowac ww rady.

-- Dodane 19.06.2010 (So) 21:14 --

deFco247 Pop Up' y wygladaja tak ze otwieraja sie w nowych oknach, tzn. wyskakują. Czesto sa to tresci erotyczne,nieraz np.strona traviana, nie mowiac juz o najbardziej wkurw****** stronie jaka jest facebook(tak poza tym nie mam nawet konta na facebook'u). Otwieraja sie rowniez np.darmowy scanner albo cos tam.

AD 2

Nie, nie trafil mi sie filmik do którego potrzebny był toolbar. Osobiscie uzywam Flashblock'a. I decyduje ktore chce filmy odtworzyc a które nie.

Pozdrawiam.


(scripter1) #13

pitixpl , faktycznie znalazłem nowszego ABP na stronie tego programu ale to są tak jak podejrzewałem wersje tzw "Development builds" czyli testowe czyli nie są to jeszcze oficjalne wersje a wydana wersja stabilna ma nr 1.2

A skoro ta wersja którą masz nie jest wersją stabilną to faktycznie może nie działać poprawnie.

Sprawdź jak działa stabilna wersja ABP i dla pewności że nić nie zakłóca jej działania tymczasowo powyłączaj wszystkie inne dodatki.

Poza tym nie wiemy co to za pop-up'y ci wyskakują, możesz mieć jakiś toolbar który ci to powoduje lub może to być element strony który nie jest klasyfikowany jako reklama (np. okienko z informacją że nie jesteś zalogowany i panelem logowania).


(rogacz) #14

Miałem kiedyś problem - pewna osoba wrzuciła sobie mój pliczek i jej net padł, co się okazało? Że miała zainstalowanego avasta który jej przepuścił masę wirusów i jeden wirus się nie mógł połączyć z serwerem bo go plik blokował - to w odwecie wirus zablokował jej internet.

Pomimo że ta osoba się spierała itp, w końcu przeprosiła a ja dla świętego spokoju dodałem tą linijkę.


(Łukash) #15

pitixpl , z tego co opisujesz to wygląda to trochę podejrzanie,może faktycznie złapałeś jakieś dziadostwo.


(scripter1) #16

rogacz , ciekawe rzeczy piszesz, a jak mówię ludziom że Avast jest do niczego mi nie wierzą...

Ale chyba zgodzisz się z tymi ograniczeniami twojej metody które opisałem.


(rogacz) #17

Nie wiem jak ty ale ja twórcom avasta musze jakiś koszyk słodyczy wysłać bo dzięki ich programowi sporo kasy mi wpływa - naprawianie skutków używania Avasta :wink:

A moja metoda ma ograniczenia aczkolwiek nie powoduje mulenia jak kolejny dodatek do przeglądarki i ogranicza transfer - bo blokuje połączenia z serwerami i nie ściąga aż tyle reklam.


(Cyba91) #18

rogacz , sporo kasy Ci wpada, nie ze względu na Avasta, tylko ze względu niekompetentnych użytkowników, którzy siedzą za monitorem. Szkoda że jeszcze trzeba tłumaczyć poniektórym, że wszystko zależy głównie od nas. Moja dziewczyna korzystała z głową z internetu, lecąc jakieś 2 lata na avaście (jeszcze wersja 4.8 była) i zaporze systemowej, i po zmianie na avirę i przeskanowaniu systemu właśnie avirą, mbamem i dr.webem, nic poza jakimś jednym toolbarem nie było (który sama zainstalowała). Lecz żeby nie robić offtopu, do adblocka proponuję zainstalować ze 3 polskie filtry, żeby się dobrze uzupełniały (oczywiście jeśli problem występuje na polskiej stronie). Choć jeśli mowa jest o pop-upach, a nie zwykłych reklamach, to możliwe że masz jakiś spyware w kompie. Najlepiej przeskanować system antywirusem + może spybot lub mbam.


(scripter1) #19

ABP też, pobierane są tylko te reklamy dla ktorych jest użyty filtr ukrywania elementu strony a nie filtr blokowania (no i oczywiście te nie filtrowane).

A jeszcze apropos pop-up'ów i nie tylko to niektóre są trudne do zablokowania bo nie są w postaci skryptów ładowanych z osobnego pliku tylko są bezpośrednio w kodzie strony a dodatkowo niektóre są tak napisane aby kod nie był dla człowieka czytelny.


(Quarthy) #20

Zablokuj je rozszerzeniem AdBlock