Mozlilla pobiera wolno. Mimo iż jest w wyjątkach

(Kruszonxp) #1

Witam mam łącze 2mb i problem z Mozillą jeśli pobieram jakiś plik właśnie przez nią to pobiera mi maksymalnie 80kb/s a jeśli skopiuje link do fleshgeta to pobieram mi 250kb/s dodam ze Mozilla jest w wyjątkach zapory.

To normalne ? nie da się jakoś to poprawić ?

(hevet) #2

Ale tak dzieje się jak pobierasz z obojętniej jakiej strony czy tylko z jakiś określonych?

(Kruszonxp) #3

Z każdej pobieranej strony. np z chomikuj.pl na początku myślałem ze mam ograniczenia (bo nie mam konta prem) ale wykupiłem konto i nadal pobiera 70kb a jak dodam do FG to odrazu prędkość 250kb/s

Właśnie zainstalowałem opere i ona pobiera 90-80kb/s

(Danielm86) #4

Poczytaj to: http://b39.cal.pl/opera.html#SpeedDialTweaks

Skonfiguruj. Źle nie wybrałeś :lol:

(Chillout) #5

Po pierwsze:

Zależy na jakim serwerze umieszczony jest dany plik.

I nie ma tu po raz kolejny rozwodzić się na temat, "która przeglądarka jest lepsza".

Zobacz w IE, to sam przekonasz się.

Po drugie:

Przy instalacji flashgeta, jakbyś nie zauważył modyfikowane są ustawianie połączenia w celu wyciągnięcia maksymalnej prędkości łącza specjalnie dla tego programu. Dlatego on nazywa się akceleratorem pobierania.

(Ka$$) #6

A jaki dostawca? Jak krajowy, to to może być ten problem: za dużo użytkowników korzysta z tego łącza...

(Kruszonxp) #7

IE8 Ciągnie ten plik (sprawdzam wszystko na tym samym pliku) 80kb/s a fleshget 250kb . nie da się zmodyfikować Mozilli żeby śmigała jak fleshget ?

(Kruszonxp) #8

No więc dostawca to mała firma (rozwijająca się) wmw cybernet

(Chillout) #9

Prędkość jest w porządku.

Jak napisałem wcześniej to zależy na jakim serwerze dany plik znajduję się.

Używaj akceleratora pobierania i będzie ok.

(Kruszonxp) #10

OK thx za pomoc. A znacie jakiś dodatek do mozili żeby zawsze albo dała mi możliwość wyboru programu do pobierania ? głownie chodzi mi o chomikuj.pl co prawda mam tam "sciagni za pomocą" ale tylko mogę wybrać free download manager

(Chillout) #11

Pytanie jest: Po co jest ich Ci kilka?

Działają na tej samej zasadzie.