Możliwośc rozbudowy laptopa

Witam,czy istnieje możliwośc rozbudowy Samsunga r530?Chodzi mi o dołożenie ramu i ew zmiania karty grafiki,prosze o odpowiedź.

W Laptopie możesz co najwyżej wymienić dysk na większy i dołożyć ramu,komputery przenośne mają bardzo małe możliwości rozbudowy,ewentualnie dokupić zewnętrzną kartę grafiki,ale laptop musi mieć odpowiedni slot.

Z Ramem jest tak,może być konieczność wymiany modułu na pojemniejszy,bo np. masz tylko jedno gniazdo i w nim 512 MB ram,wtedy zachodzi konieczność wymiany tego 512 MB i kupna np.2 GB

Jeżeli w tym modelu posiadasz 3GB ram (2+1) możesz tańszym kosztem rozbudować do 4GB wymieniając tylko moduł 1GB - nie wiem czy w systemie x32 to się opłaca.

W Erze jest ten model samsunga ale z 2GB ram - zapewne 1+1.

Karta graficzna jest zintegrowana i raczej nie jest to model do gier a dla biznesu - internet (mail) i word :slight_smile:

Ok.Jednak jeśli jest zintegrowana ,nie da rady wymienic płyty i wstawic na nia grafiki?Jak to dokładnie wygląda?Jeśli chodzi o laptopy jestem laikiem.

Oczywiście że się da - tylko ktos musi być naprawdę na tyle zdesperowany by to uczynić.

Wartość płyty głównej jest nieznacznie niższa niż koszt zakupu całego laptopa.

Chyba że masz swoje źródła i ktoś może Ci zaproponować części z odzysku - niestety nie mam pojęcia czy ich dopasowanie kształt byłby identyczny.

Krótko mówiąc - takich praktyk się nie stosuje bo się po prostu nie opłaca.

P.S.

Korzystniej będzie sprzedać ten model a zakupić adekwatny do twoich potrzeb.