Można podłączyć dwie karty by dawały lepszy efekt?

Cześć, to znowu Ja, mam pytanko. Czy jak podłącze dwie karty graficzne to da Mi to jakiś lepszy efekt? czy nie? :smiley:

Chodzi Mi o to że jak mam jedną gorszą a drugą lepszą to będą współpracowały? tak jak ma matmie 2+2=4 :lol: czy nic to nie da… :slight_smile:

A co to za karty masz? Jaką masz płytę główną? NA pewno nigdy nie ma przyrostu 100%.

Poczytaj o technologi SLI (nVidia) i Crossfire (ATI). Wszystko w temacie.

Możesz, ale muszą to być dwa te same układy, musisz mieć odpowiedniej mocy zasilacz oraz płytę obsługującą SLI/CF. Wiadomo, że nie opłaca się łączyć dwóch HD6850, IMO HD6970 się dopiero opłaca (albo z HD6970, albo z HD6990, albo odblokowany HD6950 z HD6970 albo z HD6990, z geforcami podobnie). Jeżeli chcesz jakieś słabe połączyć, to lepiej odsprzedać i kupić coś mocnego.

To jeżeli nie będzie takich samych kart to nic z tego tak? :?

THX za wszystko 8)

Tak muszą być obie karty takie same inaczej nici z SLI/CF ale to jest stosunkowo mało opłacalne bo kupując 2 kartę musisz liczyć się z obciążeniem finansowym. Powiedz jeszcze jaką masz kartę graficzną bo to może być nieduży wzrost wydajności rzędu 30-40%. Ja miałem ten sam dylemat co do kupna drugiego GTX`a 260 ale że wzrost wydajności byłby nikły to z niego zrezygnowałem.