Można wymienić subwoofer w kinie domowym?

Witam, mam ten zestaw kina domowego http://www.pcfan.net.pl/pokaz_w.php?kod=RTVLG-ZKD0004&karta=& gra średnio, chciałbym wymienić w nim subwoofer na taki http://www.allegro.pl/item418176060_subwoofer_aktywny_koda_sw_850_v_2_nowy_gwarancja.html Ogólnie chodzi o polepszenie basów, teraz mam ten zestaw podłączony do Cyfrowego Polsatu, za kilka dni zmiana na tuner N-ki. Co to znaczy subwoofer aktywny, czy takiego potrzebuję, czy potrzebuję dodatkowego wzmacniacza, czy wzmacniacz polepszy jakoś muzy w kinie domowym? Pozdrawiam

Witaj

Sytuacja wygląda w następujący sposób

Zacznę do końca :slight_smile:

-subwoofer aktywny jest to kolumna basowa posiadająca swój własny wbudowany wzmacniacz,regulatory dźwięku i częstotliwości odcięcia sygnału niskotonowego w pewnych określonych granicach

oraz zmianę polaryzacji głośnika basowego.Subwoofer z Twojego drugiego linku spełnia te wymagania…

Różnica pomiędzy aktywnym a pasywnym polega na tym,że ten drugi nie ma takich opcji.

Subwoofer aktywny nie obciąża głównego wzmacniacza.

Napisz natomiast,czy kino domowe z Twojego pierwszego linku posiada w tyłu gniazdo cinch oznaczone podpisem subwoofer out lub podobnie.

Dodam że “moc” subwoofera zależy także od jego ustawienia i akustyki w pokoju !!

Jeśli masz tam dużo gratów: dywan, dużo obrazów firanki/zasłony, dużo mebli; to bas będzie o wiele słabszy niż w “pustym” pokoju.

Wszystkie głośniki i subwoofer z mojego zestawu podłączone są bezpośrednio do odtwarzacza dvd. To on na tylnym panelu ma wszystkie wyjścia, także do subwoofera. Z subwoofera i głośników “wychodzi” TYLKO jeden podwójny przewód. Przy subwooferze nie ma żadnych pokręteł, regulacji czy przycisków. Dlatego pytam o ten z aukcji, bo w nim one są…

Wolę 10 razy spytać czy to będzie działało niż wydać ok. 500zł i kicha. Pozdrawiam

ps. Mój odtwarzacz nie ma wyjść “czincz” tylko zaciski na goły kabel. To tak dla porządku :slight_smile:

Jeśli masz możliwość,to zrób zdjęcie tylniego panelu tego odtwarzacza i je tutaj wstaw.