MP3 256 a 320 kbps

Nie wiedziałem, gdzie to umieścić, ostatecznie ten dział wydał mi się najbardziej odpowiedni.

Chodzi mi o cotygodniową audycję Armina van Buurena - A State of Trance (link do Wikipedii).

Chyba w najlepszej jakości jest ona transmitowana na żywo w DI.fm (256 kbps). Problem w tym, że do ściągnięcia są także wersje podpisane jako 320 kbps (we właściwościach pliku także jest 320 kbps). Te “lepsze” pliki mają oczywiście większą jakość. I właśnie nie wiem, czy jest to dokładnie ta sama jakość, tylko w magiczny sposób sfałszowana pod 320 kbps ze zwiększonym rozmiarem, czy z jakiegoś dziwnego źródła rzeczywiście są lepsze wersje. Jest może jakiś program, żeby porównać te dwie wersje?

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź. :wink:

W Audacity prawdopodobnie mógłbyś to zrobić. Wrzuciłbyś oba pliki i porównał wykres częstotliwości.

Myślę, że jest odwrotnie - pliki lepszej jakości są do pobrania, a nadawane są z mniejszym bitrate (256 kbps strumeniowo to i tak bardzo dużo).

@Saracen: tam nie chodziło o “na żywo”, tylko o DI.fm. A State of Trance jest nagrywane na żywo i tam transmitowane i właściwie wszystkie wersje są z tego strumienia (z wyjątkiem nielicznych utworów na płytach).

Audacity zaraz sprawdzę.