MP3 i USB

Gdy podłączam MP3 playera (Creative ZEN Nano Plus) do portu USB, to go nie wykrywa. Tak samo jest z aparatem cyfrowym. Jeszcze nigdy nie miałem z tym styczności, więc nie wiem, co robić. Proszę o pomoc.

Jaki system.

Windows XP Professional.

Z SP1, SP2.

Inne urządzenia pracują na portach USB.

Service Pack 2.

To znaczy? Nie rozumiem pytania.

Czy oprócz tych dwóch urządzeń np mysz,klawiatura,drukarka USB pracuje poprawnie na kompie.

Te urządzenia pracują poprawnie, tylko USB nie wykrywa MP3 playera. Może coś z nim jest nie tak?

A USB w kompie masz w wersji 1.1 czy 2.0.

Sprawdź te urządzenia na innym kompie.

  • do MP3 wgraj jego oprogramowanie do kompa i teraz podłącz do USB - urządzenie włączone.

  • aparat,ma mieć założoną kartę pamieci i musi być włączony.

Poczytaj

Sprawdź, czy masz usb podłaczone do płyty głównej.

Może faktycznie gniazda USB nie działają lub wylączone/nie podłączone - sprawdż urządzenia na tych gniazdach USB gdzie jesteś pewien że działają.

2.0.

Zabaczyłem w Menedżerze urządzeń, że wśród wymienionych portów nie ma USB, tylko są COM i LPT. Czy to ma z tym jakiś związek?

Ma być wpis w menadzeże kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej.

Gdzie to jest?

Powinieneś mieć tak w menadzrze urzadzeń chyba ze masz przy tym znak zapytania

vv9jx.jpg

Nie mam takiego czegoś. Jeśli chodzi o kontrolery, to mam IDE ATA/ATAPI, SCSI i RAID oraz stacji dyskietek.

Jeśli porty USB zintegrowane z płytą główną.

Z portów USB kompa wyjęte wtyczki,oprócz myszy i klawiatury jak posiadasz.

Sprawdź w biosie może USB wyłączone,to włącz na auto/enabled i zapisz bios Save i system zainstaluje stery do USB i sprawdź teraz czy jest wpis w menadzeże.

Pomoc książka do płyty głównej.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=55308

Poproszę o dokładniejszą instrukcję ;).

Przeczytaj link i linki w linku i książka do płyty i wszystko wiesz.

Jak jeszcze coś nie wiesz to pisz konkretnie co.

Opcja biosu:

Z reguły w biosie pisze.

USB Controller lub podobnie na enabled czyli włączone

Mogą być dwa wpisy oddzielnie na wersje USB 1.1 i 2.0.

Moźe być opcja włączania 2 portów,4,6 lub All – czyli wszystkich.

Jak zrobić to:

Ale czytać umiesz:

  • wchodzisz do biosu,szukasz opcji USB robisz co trzeba i zapisujesz bios Save,włączasz kompa i system zainstaluje stery do USB i sprawdzasz w menadzeże czy USB jest i się zainstalowało prawidłowo.