Mp3 i win98

Chcę kupić córce odtwarzacz MP3. Ale zastanawiam się czy do jej komputera da się go podłączyć. Tak wyglądają dane techniczne komputera.

System operacyjny Microsoft Windows 98 SE

Dodatek service pack systemu operacyjnego Brak

Płyta główna

Typ procesora Intel Pentium IIIE, 600 MHz (5 x 120)

Nazwa płyty głównej Asus P3B-F (4 DIMM)

Mikroukład płyty głównej Intel 82440BX

Pamięć fizyczna 128 MB (EDO)

Typ BIOS’u Award Medallion (07/26/00)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM2)

Port komunikacyjny Port drukarki ECP (LPT1)

Właściwości płyty głównej

ID płyty głównej 07/26/2000-i440BX-

Nazwa płyty głównej Asus P3B-F

Właściwości magistrali FSB

Typ magistrali Intel GTL+

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 120 MHz

Efektywna częstotliwość taktowania 120 MHz

Przepustowość 960 MB/sek

Właściwości magistrali pamięci

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 120 MHz

Efektywna częstotliwość taktowania 120 MHz

Przepustowość 960 MB/sek

Informacje fizyczne płyty głównej

Liczba gniazd procesora 1

Liczba gniazd pamięci 4 DIMM

Współczynnik postaci ATX

Rozmiar płyty głównej 190 mm x 300 mm

Mikroukład płyty głównej i440BX

Dodatkowe własności JumperFree

Producent płyty głównej

Nazwa firmy ASUSTeK Computer Inc.

Dzięki za odpowiedz

:stuck_out_tongue: A jaka mp3 ?

Jeszce nie wiem, ale czy to ma znaczenie?

Na pewno będzie można tylko trzeba będzie zainstalować sterowniki do urządzenia w systemach XP te nieudogodnienie nie istnieje

Dzięki za odpowiedzi, ale nadal nic nie wiem.

Czy możecie napisać czy po podłączeniu do portu USB w komputerze będzie można zgrywać pliki do odtwarzacza mp3.

Piszecie też o sterownikach, ale jakich i do czego?

darek_op tak będzie można, ale będziesz musiał zainstalować sterowniki do urządzenia (powinieneś dostać od sprzedawcy).

Sterowniki do playerka pod Win 98 powinny być na płycie dołączonej do urządzenia lub poszukaj ich na stronie producenta

Oglądałem odtwarzacz WATSON MP3512-4, ale tam nie ma żadnej płyty

Witam

Jak nie ma to trudno, w końcu w przypadku najtańszych odtwarzaczy być nie musi (firmware nie jest skomplikowany i nie potrzebuje dodatkowych sterowników). Po podłączeniu powinien być widoczny jako wymienny dysk twardy, ewentualnie poprosi o płytę ze strerownikami (których nie ma).

Kiedy tak się stanie są dwa wyjścia:

1 :arrow: wchodzimy do panelu sterowania, a następnie dodaj sprzęt. Powinno go wykryć i zainstalować. Jak to nie pomoże to:

2 :arrow: instalujemy Windows 98 SE PL nieoficjalny Service Pack 2.1b, powinno pomóc w 99% przypadków (przetestowane przeze mnie na W98SE).

Jak nic nie pomoże to jeszcze jest wyjście awaryjne - oddajemy do sklepu :stuck_out_tongue: .

?? :x ?? eee?? Win98 miałem/mam i porty USB działają. Tobie chyba chodziło o Win95 (bez poprawek).

wielkie dzięki to chyba mi wszystko wyjaśniło, jak zkupie mp3 to sie dowoem wszystkiego.

Przy okazji mam jeszcze jedno pytanie. Czy mozna dokupić jakiś kabel do podłączania mp3 do komputera, ponieważ w mojej obudowie USB mam z tyłu komputera i podłaczanie tam odtwarzacza jet raczej mało wygodne.

Jezeli chodzi o ten odtwarzacz to przy zakupie dostajemy słuchawki ze smycza, płyte ze sterownikami do Win98 wraz z instrukcja obsługi oraz przedłużke do USB!! Jezeli chodzi czy twój komputer będzie to obsługiwał to bez problemu mozesz kupić córce ten odtwarzacz :slight_smile:

Z tego, co znalazłem, to płyta ta ma 2 porty USB 1.1

To bardzo źle pamietasz.

Post, jako wprowadzający w błąd zostaje skasowany

O ile dobrze pamiętam to niekupuj nic z firmy apple(iPod itp) bo ich odtwarzacze są tylko pod Me/XP

Witam.

Podłączyłem pod PC, Watson’a MP3256-1 i elegancko go zobaczył jako dysk wymienny.W tym folderze pousuwałem zbędne pliki i wrzuciłem swoje.

Pojawił się problem.

Po odłączeniu od USB,urządzenie nie chce się włączyć.Po włożeniu baterii zapala się wyświetlacz i nic więcej.Zadnego “welcome” ani nic.Po jakimś czasie gaśnie i koniec.

Po ponownym podłączeniu pod kompa,pojawia się napis “starting…” i po chwili “Music Disk” czyli wszystko OK.

Dlaczego nie działa bez kabla?

Proszę o info.Dzięki z góry.

System operacyjny WIN ME

na mac os x też muszą działać :wink:

A powiedzcie mi koledzy czy da rade naładować baterię przez USB?Pytania laickie,bo mam poprostu takie coś za darmo i sie tym bawię.Przyda mi się do służbowego auta.

Czy jakiś link do instrukcji sie znajdzie?

Może być drogą mail’ową: purokolor@tlen.pl

(nie śmiejcie się z nick’a i adresu-poprostu powstały na “potrzebę chwili” :wink: )

EDIT:

Pierwsze co zrobiłem,to szukałem przycisku RESET,ale nie posiada takowego :frowning: jak już wcześniej napisałem-była słaba bateria…)

tak są zasilacze pobierające prą z USB i ładujące normalne baterie AAA czy AA ale chyba lepiej normalną ładowarkę podłączaną do gniazdka.