Mp3 player, którego nie wykrywa PC

Witam. Dokonałem zakupu takiego oto mp3 playera: link czyli jakiś typowy chiński no-name. Ale komp, chociaż mi go wykrywa to podaje taki oto komunikat:

Jedno z urządzeń USB podłączonych do tego komputera ma awarię, ale system Windows nie może go rozpoznać. Aby uzyskać pomoc w rozwiązaniu tego problemu, kliknij ten komunikat.

System to Windows XP Pro (jeżeli ma to jakieś znaczenie). I teraz dwa pytania… po pierwsze, oczywiście, czy orientuje się ktoś jak można zrobić, żeby komp wykrywał jednak playera (wina pamięci flash? jakieś sterowniki? system?). Dodam, że nie bardzo mam możliwość podłączenia playera gdzie indziej, ale USB raczej sprawne, bo aparat wykrywa bez problemów, poza tym sprawdzałem obydwa porty.

A druga sprawa… jeżeli nie uda mi się połączyć z playerem odeślę go oczywiście do wymiany, ale pytanie; kto poniesie koszty przesyłki? I jeżeli ja, to dlaczego? W końcu to ewidentna wina sprzedającego.

Fakt, kupiłeś tandetę.

Za 50 zł używaną mp3 normalnej firmy można dostać :wink:

Dziękuję, bardzo mi pomogłeś :).

Jednak liczyłbym bardziej na konkretne wypowiedzi.

bobasek_89 , są trzy możliwe przyczyny takiego komunikatu:

  • [*:t6m02el0]Walnięty port usb w kompie - wtedy by raczej nie wykrywał żadnych urządzeń ![;

A podlaczales z tylu czy na przednie wejscie ? mozliwe ze przednie masz zle podpiete.

W ogóle nie mam fornt panelu, także z tyłu, porty są ok. Nie wiem jak z kablem… może być przyczyna, trudno mi dorwać inny do sprawdzenia. Dzięki za pomysły mimo wszystko. Ma ktoś jakieś jeszcze? :slight_smile:

tzn masz przedłużacz usb czy kabel był dołączony do mp3 i zamiast bezpośredniego wejscia jest mała wtyczka jak w aparatach ? Kabel też może być przyczyną…

bajzel w sterach. Zastosuj

http://www.opera-fanklub.cba.pl/poradni … zenia.html

kabel dołączony do mp3, nie ma bezpośredniego wejścia.

master_zonk6 : nie pomogło.

Edit: master_zonk6 jednak działa! miałeś rację… wcześniej nie zrestartowałem komputera po wykonaniu operacji, teraz wszystko śmiga jak trzeba. dzięki wszystkim za pomoc. Temat zamknięty.

@Edit2: a jednak nie, wracamy do gry… Raz udało mi się podłączyć do mp3 korzystając z porady master_zonk6 ale teraz znowu nie mogę się dobić - ten sam problem… Jakieś inne pomysły?

Sprawdź to w końcu na innym kompie, w szkole/pracy i będziesz miał odpowiedź czy to wina tego czy tego