MP3 S1- system nie czyta jako dysk wymienny

Witam mam takie MP3 S1:

mp3z.th.jpg

PS.Wiem że MP3 S1 to chinska “precyzja” ale proszę tego nie komentować… tylko pomóc!

Więc kiedyś zrobiłem jej formata (szybkiego)i po tym wgrałem nową muzykę. Włączam, klikam MSC (Music) czekam i Disk Error. Myślę, to przez ten format. Szukam na goole i wszedzie pisze o nowym firmware. Więc zaopatrzyłęm się w aplikacje do zmiany softu i pobrałem kilka softów podobnych do mojego. Wgrywam 1 niestety nie działa wyświetlacz mruga. Wgrywam drugiego-niestety nie działą wyświetlacz cięgle świeci. Niestety 3 (WŁAŚNIE TEN 3 JEST PEWNY NA 100% ŻE DZIAŁA :frowning: :frowning: :expressionless: ) i nie udaje mi się go wgrać. W ogóle po tym 2 sofcie system i program do zmiany softu nie czytają odtwarzacza. Wkurzyłem się bo wiem, że mam na dysku już poprawny soft do MP3 więc czytam i nic nie działa. Robie serwisowe resetowanie (zworki) niestety zworki są tak małe że niemogę dobrze zewrzeć jak tam pisze ale wydaje mi się że dobrze zrobiłem mniej więcej. OK więc podłączam MP3 i nie działa :frowning: co jeszcze można zrobić by MP3 zadziałała i aby przeczytała moje piosenki? z góry dzięki za odp. da sie coś jeszcze zrobić? MP# nie ma juz gwarancji, bo przez nowy firmware utraciłem gware.

Dodane 05.09.2009 (So) 20:31

odświeżam temat

Dużo nie zrobisz z tym, trzeba wgrywać soft do skutku.

ale nie mogę już wgrac poprawnego ponieważ Windows nie czyta teraz mp3 po tym ostatnim sofcie :frowning:

Jakim systemem plików był formatowany? Flashujesz mp3 podczas wgrywania firmware? Być może potrzebne są sterowniki, napisz jaki masz system i podaj nazwy softów.

Pozdrawiam!

chyba FAT 32 chociaż nie mam pewności bylo to dawno temu

Używam programu RDisk update

Windows 7 Ultimate

a soft który teraz jest wgrany (ten wadliwy) ma nazwę:

dump_MPXSJF11V1.1.7z

Ale już znalazłem z sieci ten który na 99% będzie działał na mojej mp3, ma nazwę:

mp809rev2.2_en_rus.bin

tylko że nie mogę go wgrać ponieważ teraz windows mi nie czyta urządzenia, zresztą program do zmiany softu też pisze że nie wykrywa uradzenia i w tym jest cały problem :frowning:

Moja mp3 była formatowana FAT16 nie wiem czy wszystkie mp3 są tym formatowane ale można spróbować.

Chodziło mi o to czy trzymasz przycisk podczas wpinania mp3 pod usb :slight_smile:

Niestety nic nie znalazłem na necie na ten temat. Wiem, że używasz Ubuntu, sprawdzałeś pod Linuksem czy mp3 jest wykrywany chociażby jako pamięć flash? Spróbuj, opisz jak wygląda sytuacja i ewentualnie spróbuj sformatować mp3 na FAT16 przy pomocy GParted, w tym celu doinstaluj dosfstools , jeśli nie masz tego pakietu :slight_smile:

Pozdrawiam!

z tym że teraz mi w ogóle mp3 nie czyta. ani jako odtwarzacza ani jako pamieci-jednoznacznie: zero reakcji komputera.

nie, tak nigdy nie robiłem :slight_smile:

Już patrzę zaraz dam odpowiedź.

Dodane 06.09.2009 (N) 20:56

niestety na linuxie równierz nie działa. jak trzymam przycisk włączania to samo.