MP3 to WAV Decoder 2.0.6 trojan i spyware?


(Thugxxx) #1

Witam.

Właśnie odwiedziłem stronę chipdownload.pl .Gazeta zapewne wam znana i strona także.Broń Boże nie jest to reklama tej strony,raczej anty-reklama więc proszę o nieusuwanie postu.

Wszedłem tam gdyż szukałem darmowego konwertera .mp3 do .wav. No i znalazłem.

Ucieszony zaczynam ściągac program-wszystko w porządku.

Instaluję-a tu nagle ostrzeżenie od Avasta że w instalce znajduje się trojan.... :o

Niby zaufana strona i wierzytelna a tu taki klops.

Dodam, że do tej pory to było pierwsze wykrycie czegokolwiek przez avasta od czasu jak go zainstalowalem(zaraz po instalce wykryl mi 2 trojany).

No więc wpisuję nazwę programu w googlach i znalazłem stronę producenta.Wchodzę i próbuję ściągnąc raz jeszcze.I co...???

:!: Tym razem Avast odezwał się już przy ściąganiu pliku i nie pozwolił mi nawet ściągnąc pliku exe informując mnie iż znajduje sie tam spyware. :!:

Nie wiem czy temat do odpowiedniego działu(nie mogłem znaleźc odpowiedniego).Właściwie nie jest to problem(dzięki Avastovi), a raczej ostrzeżenie.

Ale mam pytanko do was wszystkich forumowicze:czy ktoś z Was miał już problem z tym programem(dodam że producentem jest mthreedev) :?: Czy może to Avast źle mnie informuje :?: Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.

D.

ps:Jeśli temat znajduje się w złym dziale proszę moderatorów o przeniesienie go do właściwego i poinformowanie mnie o tym jeśli tak się stanie.

PEACE!!!


(Zsuriammariusz530) #2

Nie miałem do czynienia z tym programem ale Avast chyba już taki jest bo u mnie też tak czasami się zdarzało tylko w innych programach, zainstalowałem innego antivirusa i jest wszystko oki :smiley:


(Klossj23) #3

Jeśli plik ma rozmiar poniżej 10 MB to możesz go sprawdzić np. na tej stronie:

http://www.virustotal.com/pl/

(skaner online, ok. 30 antywirusów).


(tores1977) #4

Możesz napisać co to za program ?

A ja z mojej strony polecam Ci program CDex do pobrania z http://dobreprogramy.pl/