MP4 nie otwiera filmów

(Majkelvip1) #1

Mam problem otóż mam Mp4 SWEEX MP504FMV2 i ona nie chce mi otwierać filmów. Pisze na stronach że otwiera filmy w rozszerzeniu AVI to wgrywam ten film i włączam i pisze "Niewłaściwy format pliku". Moim zdaniem chyba wina oprogramowania, ale nie widzę na necie jakiegoś softa to tej mp4. Co wy o tym sądzicie?

(Tomek Matz) #2

Niedawno był podobny temat (ale nie mogę znaleźć linku). To jest Twoje urządzenie:

http://www.sweex.com/en/assortiment/sound-vision/media-players/MP504FMV2

? Jeśli tak to ściągnij:

i skonwertuj ten plik avi, który próbowałeś otwierać, do rozdzielczości 320 x 240 i wtedy spróbuj otworzyć na mp4

(Majkelvip1) #3

Zrobiłem tak jak napisałeś, ale dalej pisze zły format pliku. Dodam, że film jest w formacie XVID.

(Tomek Matz) #4

no to jest problem :stuck_out_tongue: na tej stronie Twojego odtwarzacza (co podałem) nie ma informacji o tym jakie kodeki są przez niego obsługiwane. Spróbuj przy użyciu tego programu, który podałem przekonwertować ten film przy użyciu innego kodeka (ale wciąż zostaw 320x240 rozdzielczość).

A swoją drogą nie dostałeś z tą mp4 jakiegoś programu do wykonywania konwersji? Może chociaż jakąś instrukcję, w której jest napisane jakie kodeki są obsługiwane? Bo tak to w sumie wróżenie z fusów :stuck_out_tongue: A może jakiś przykładowy filmik masz na tej mp4, który się odtwarza?

(Majkelvip1) #5

Na mp4 nie mam żadnego przykładowego filmu. A nie mam żadnych instrukcji i płyty z programem bo kupiłem od kolegi tylko z kablem.

(Tomek Matz) #6

To pomęcz tego kumpla, bo mi się w sumie pomysły wyczerpały. Zapytaj się o płytkę z programem do konwersji, a jeśli takiej nie ma, to o to jakiego kodeka używał przy konwertowaniu filmów na to mp4. Możesz się też zapytać, czy ma jeszcze gdzieś na dysku jakieś filmiki, które mu na tym mp4 działały. Niech Ci wtedy jeden z nich prześle i będzie można spróbować odczytać z samego filmiku przy użyciu jakiego kodeka jest zrobiony.

Możesz też jeszcze raz spróbować ten swój avi przekonwertować przy użyciu programu, który podałem. Tym razem ustaw kodek mpeg4 (tam z listy rozwijanej się wybiera) zamiast domyślnego Xvid,a rozdzielczość na 320x240 (jak wcześniej). Ale to strzał w ciemno, może zadziała. Możesz też spróbować użyć mniejszej rozdzielczości przy konwersji, choć ze specyfikacji Twojego urządzenia wynika, że 320x240 powinno działać.

Daj znać jak coś wymyślisz

(Majkelvip1) #7

Coś podejrzewam, że to bedzie format msmpeg4v2 bo końcówka v2 kojarzy sie z modelem mp4 MP504FMV2

(igrek) #8

Mam telefon lg ku 990i i jak wrzucę avi od razu tez nie odtwarza. Konwertuje film programem Freez FLV to AVI MPEG WMV Converter z użyciem kodeka Xvid. I działa. Spróbuj tym programem. Tylko Zainstaluj k lite mega codecs pack i real alternative. Może bedzie działać

(Kaioj) #9

:smiley: no dzięki z propocycj koleś za link bo ja ściągam z kompa filmiki na mp4 i dupa nic niemoge znaleść go sprubuje tego programu myśle że pomorze tęx z góry :razz:

-- Dodane 14.08.2010 (So) 22:31 --

To Za Kase kurde :frowning:

(Tomek Matz) #10

Ale temat odkopałeś :stuck_out_tongue: Co za kasę?

Tak, czy siak lepiej załóż swój topic i podaj w nim o jaki model mp4 chodzi.

PS dobra rada .. zainstaluj sobie przeglądarkę, w której jest sprawdzenie ortografii (no ale nie żebym się czepiał :D)