MPC x64 zawiesza laptopa po wyłączeniu programu


(YaSiEk1989) #1

Witam. Korzystam z Media Player Classic - Home Cinema x64 (wersja 1.5.1.2903). Problem występuje tylko na tym odtwarzaczu (testowałem VLC, WMP, AllPlayer, Media Player Classic 6.4.9.1 - z nimi nie było czegoś takiego, lecz preferuję MPC x64 gdyż jest wydajniejszy przy filmach HD). Otóż po obejrzeniu filmu, gdy wyłączam program to okno normalnie gasi się, aczkolwiek w procesach dalej mam 'mpc-hc64.exe' i po kilku sekundach następuje totalne zawieszenie laptopa. Nie mam żadnego bluescreena czy błędu, po prostu jest freeze obrazu i pozostaje tylko zrobić twardy reset. JEDNAKŻE uwaga taka, iż problem ten nie występuje za każdym razem! Staram się znaleźć tego przyczynę, gdyż na przykład odpalam film ABC.mkv, gaszę program i nie mam zawiechy. Próbuje tak kilka razy z rzędu i nic. Jednak za którymś razem, gdy znowu odpalę ten ABC.mkv to po wyłączeniu MPC po kilku sekundach zwiesi się wszystko. Zdarzyło mi się nawet tak, że gdy skończyłem oglądać film i próbowałem odpalić następny, inny film (bez gaszenia programu), to również dochodziło do zawiechy. I gdy już siedzi ten mpc w procesach po wyłączeniu programu, to nie można nijak powstrzymać systemu od zwiechy, próbowałem wyłączyć ręcznie proces, ale bez skutku, uruchomienie ponownie systemu także nie ochrania przed zawieszeniem.

Specyfikacja:

System Operacyjny - MS Windows 7 Ultimate 64-bit SP1

CPU - Intel Pentium @ 2.16GHz

RAM - 4.0GB 1-Kanałowy DDR2 @ 335MHz

Grafika - ATI Mobility Radeon HD 3430

Kodeków żadnych nie instalowałem (a z kodekami także ten problem występował), problem występował także świeżo po formacie. Sterowniki do karty graficznej - najnowsze (Catalyst 11.6). Program MPC x64 - konfiguracja domyślna. Jeśli coś jest niejasne, to dopiszę.


(Kwarc21) #2

Miałem podobne problemy z tym odtwarzaczem ale na pc stacjonarnym.Przerzuciłem się na http://www.dobreprogramy.pl/PotPlayer,P ... 22586.html w wersji 64-bitowej.Korzystam z niego od 3 miesięcy i nigdy nie złapał zwiechy.A odpalam różne formaty.


(YaSiEk1989) #3

Niestety, ale PotPlayer x64 również zawiesił mi lapka, po tym jak go wyłączyłem...

Info na temat filmu jaki odtwarzałem:

Video: MPEG4 Video (H264) 720x540 23.98fps

Audio: AAC 48000Hz stereo

Subtitle: Advanced SubStation Alpha

Jak już wspomniałem kodeków nie instalowałem, a nawet gdy zainstalowałem (Win7Codecs czy K-Lite) to także problem występował. Myślę, że właśnie to po ich stronie jest wina, gdyż programy te korzystają z 64-bitowych wersji kodeków, możliwe coś muszę skonfigurować. Chyba, że problem leży gdzie indziej...


(Kwarc21) #4

Ja nie instalowałem żadnych kodeków.Ten program ma swoje wbudowane coś jak vlc.Może zaktualizuj DirectX.


(YaSiEk1989) #5

Mam najnowszy DirectX. Póki co korzystam z 32-bitowych odtwarzaczy.


(Kwarc21) #6

Odinstaluj te kodeki co pisałeś wcześniej.Może tworzą jakiś konflikt.Bo odtwarzacz jest super.Takie moje zdanie.Pozdro


(YaSiEk1989) #7

Nie mam zainstalowanych, wspomniałem tylko że nawet jak zainstalowałem to bez różnicy. Myślałem trochę o jakichś error logach czy może gdzieś się generują w systemie Windows, ale szczerze to nie wiem czy coś takiego jest.