MPC x64 zawiesza laptopa po wyłączeniu programu

Witam. Korzystam z Media Player Classic - Home Cinema x64 (wersja 1.5.1.2903). Problem występuje tylko na tym odtwarzaczu (testowałem VLC, WMP, AllPlayer, Media Player Classic 6.4.9.1 - z nimi nie było czegoś takiego, lecz preferuję MPC x64 gdyż jest wydajniejszy przy filmach HD). Otóż po obejrzeniu filmu, gdy wyłączam program to okno normalnie gasi się, aczkolwiek w procesach dalej mam ‘mpc-hc64.exe’ i po kilku sekundach następuje totalne zawieszenie laptopa. Nie mam żadnego bluescreena czy błędu, po prostu jest freeze obrazu i pozostaje tylko zrobić twardy reset. JEDNAKŻE uwaga taka, iż problem ten nie występuje za każdym razem! Staram się znaleźć tego przyczynę, gdyż na przykład odpalam film ABC.mkv, gaszę program i nie mam zawiechy. Próbuje tak kilka razy z rzędu i nic. Jednak za którymś razem, gdy znowu odpalę ten ABC.mkv to po wyłączeniu MPC po kilku sekundach zwiesi się wszystko. Zdarzyło mi się nawet tak, że gdy skończyłem oglądać film i próbowałem odpalić następny, inny film (bez gaszenia programu), to również dochodziło do zawiechy. I gdy już siedzi ten mpc w procesach po wyłączeniu programu, to nie można nijak powstrzymać systemu od zwiechy, próbowałem wyłączyć ręcznie proces, ale bez skutku, uruchomienie ponownie systemu także nie ochrania przed zawieszeniem.

Specyfikacja:

System Operacyjny - MS Windows 7 Ultimate 64-bit SP1

CPU - Intel Pentium @ 2.16GHz

RAM - 4.0GB 1-Kanałowy DDR2 @ 335MHz

Grafika - ATI Mobility Radeon HD 3430

Kodeków żadnych nie instalowałem (a z kodekami także ten problem występował), problem występował także świeżo po formacie. Sterowniki do karty graficznej - najnowsze (Catalyst 11.6). Program MPC x64 - konfiguracja domyślna. Jeśli coś jest niejasne, to dopiszę.

Miałem podobne problemy z tym odtwarzaczem ale na pc stacjonarnym.Przerzuciłem się na http://www.dobreprogramy.pl/PotPlayer,P … 22586.html w wersji 64-bitowej.Korzystam z niego od 3 miesięcy i nigdy nie złapał zwiechy.A odpalam różne formaty.

Niestety, ale PotPlayer x64 również zawiesił mi lapka, po tym jak go wyłączyłem…

Info na temat filmu jaki odtwarzałem:

Video: MPEG4 Video (H264) 720x540 23.98fps

Audio: AAC 48000Hz stereo

Subtitle: Advanced SubStation Alpha

Jak już wspomniałem kodeków nie instalowałem, a nawet gdy zainstalowałem (Win7Codecs czy K-Lite) to także problem występował. Myślę, że właśnie to po ich stronie jest wina, gdyż programy te korzystają z 64-bitowych wersji kodeków, możliwe coś muszę skonfigurować. Chyba, że problem leży gdzie indziej…

Ja nie instalowałem żadnych kodeków.Ten program ma swoje wbudowane coś jak vlc.Może zaktualizuj DirectX.

Mam najnowszy DirectX. Póki co korzystam z 32-bitowych odtwarzaczy.

Odinstaluj te kodeki co pisałeś wcześniej.Może tworzą jakiś konflikt.Bo odtwarzacz jest super.Takie moje zdanie.Pozdro

Nie mam zainstalowanych, wspomniałem tylko że nawet jak zainstalowałem to bez różnicy. Myślałem trochę o jakichś error logach czy może gdzieś się generują w systemie Windows, ale szczerze to nie wiem czy coś takiego jest.