(MPG do AVI) - Rozjeżdżanie dźwięku z obrazem + zakłócenia

Witam

Ostatnio pojawił się u mnie pewien problem związany z konwertowaniem pliku wideo *mpg przechwyconego za pomocą karty Winfast Leadtek 2000XP RM do *avi.

Przechwytuję sygnał telewizyjny przy użyciu Winfast PVR2 i koduję go pierwotnie do MPEG-2 (video: MPEG-2, audio: MPEG1 audio-layer 2)

Następnie materiał *mpg konwertuję w VirtualDubMod do *AVI (kodek video: x264, kodek audio: nieskompresowany PCM).

Potem jeszcze w VirtualDubie konwertuję dźwięk do LAME mp3.

Problem polega na tym, że w obrobionym w VirtualDubie filmie rozjeżdża się dźwięk z obrazem co wymusza stosowanie interleavingu.

Dźwięk odtwarza się o ok. 1sec za wcześnie względem obrazu.

Czym to może być spowodowane? Dodam, że pierwotny plik *mpg jest OK i nie ma w nim rozjechania dźwięku i obrazu.

Nie wiem czy to jest spowodowane oprogramowaniem przechwytującym i kodującym do MPG (Winfast PVR 2), ale na poprzedniej wersji Winfast PVR 1 nie miałem tego typu problemu i konwersja przebiegała prawidłowo.

Do tego chciałbym dodać, że po opisanej przeze mnie konwersji dochodzi również do pewnych zakłóceń w odtwarzanym dźwięku. W pewnych momentach (co ok. 30 sekund) następuje zakłócenie odtwarzanego strumienia audio - dźwięk nagle na ok 1sec zaczyna gwałtownie przyspieszać.

Co może być tego przyczyną?

Z góry dziękuję za pomoc.