Mplayer+zmiana tryby obrazu=brak okna

nie wiem co sie stalo, ale po instalacji beryla i gdy zmieniam rozdzielczosc filmu podczas odtwarzania z fullscreen na normal-size, ginie gdzies okno z filmem a pozostaje samo okno ze wszystkimi przyciskami

prosze o rady

ps sorry za brak polskich znakow ale to tez nastapilo bo zainstalowaniu beryla, i tez by sie przydala pomoc, wiec jezeli mozecie do podajcie mozliwa przyczyne i rozwiazanie

zmień w mplayer – preferences-- video z na xv albo x11

w obu zmianiach po probie powrotu z trybu fullscreen do ktorego kazdego z pozostalych powoduje znikniecie okna z obrazem

kiedy wlaczylem x11 w trybie fullscreen, obraz powieksza sie, tylko ze sam film zostaje w malych rozmiarach a wokol mam czern

a spróbuj jeszcze gl i reszty dostępnych

Napisz jeszcze czy beryla masz na xgl czy aiglx?

probowalem ze wszytskimi i lipa

ale odinstalowalem kodeki ujme to z programu dodaj/usun

i przez chwile chodzilo dobrze ale teraz mam glos a nie otwiera sie nawet okno obrazu na zadnych sterach

co do beryla instalowalem stery fglrx, wiec mam beryla na xgl — tak mysle

Konsola i:

mplayer ścieżka_do_filmu.avi

oraz klawisz"F" do fullscreen.

zadam wpierw jedno pytanie:

ja moge uruchomic tryb fullscreen uzywajac mplayra bezposrednio

ale moze

czy po wykonaniu komendy w konsoli, problem znikania okno zniknie ??

chodzi bardzo ladnie, tylko problem jest z brakiem polskich znakow w napisach, jak bym puscil bym film przez mplayra powinny byc bez problemu, ale nie puszcze, bo nie moge go nawet otworzyc :evil:

http://newbie.linux.pl/?id=article&show=103

-tu znajdziesz też o czcionce i polskich krzaczkach.

problem instalacji polskich znakow do mplayera to najmniejszy problem, zrobilem to po prawie od razu po instalacji systemu

a tym momencie mplayer jakos dziala poprawnie

ale dalej mam problem z ukladem klawiatury, czyli np a + alt nie dziala i co tu poczac, probowalem ze wszystkimi ukladamia klawiry w systemie, chyba ze moze trzeba zrestartowac gnome po takiej zmianie :?