Mponitor ASUS komunikat no signal

Witam,

Mam następujący problem. W dniu dzisiejszym kupiłem nowy komputer. Pod “stary” podpięty był monitor LCD Asus. Przepiąłem monitor. Uruchamiając nowy komp z systemem Windows 7 zmieniłem ustawienia rozdzielczości tak, że pokazał się komunikat out of range. Z tym problemem i powrotem do odpowiedniej rozdzielczości udało mi się poradzić w nowym komputerze dzięki trybowi awaryjnemu. Jednakże po podpięciu monitora z powrotem do “stareg” kompa pojawia mi się napis no signal i zupełnie nie ma żadnego obrazu - nawet biosa przy włączeniu. W starym mam system Windows XP. Co robić ?

Może zmieniłeś/zmienił się sposób sygnału do monitora. Monitor zazwyczaj może pracować na kablu z wtyczką D-SUB lub DVI. Jeśli masz podłączony np przez DVI to po włączeniu moitora powinno dać się wejść do menu monitora i zmienić tryb jego pracy. Na moim BenQ da się to zrobić, nawet jeśli nie ma sygnału z karty graficznej, chociaż nie mam takiej potrzeby bo automatycznie rozpoznaje z jakim kablem ma do czynienia i sam ustawnia odpowiedni sygnał.