Mróz ma wpływ na działanie poczty polskiej?


(Michalm92) #1

Witam. Odpowiedzi na to co w temacie ale jest to tak: Kupiłem na aukcji przedmiot niby wszystko pięknie ładnie jednak towar nie dochodzi od tygodnia.. (zazwyczaj dochodziła dzień dwa, dodam że to paczka z pobraniem) dzisiaj mija właśnie tydzień. Sprzedający mówił mi że wysłał w piątek (dzwoniłem do niego ponieważ się zaniepokoiłem) mimo że to jest to samo województwo miasto obok. Jak myślicie czy mróz ma wpływ na takie spowolnienie poczty polskiej? Też miewacie taki problem ?


(MarS) #2

Niech Ci sprzedawca poda numer listu. Przesyłki dochodzą całkowicie normalnie. Zresztą co to za mróz - bez przesady


(Starchris) #3

Jeśli jest to paczka za pobraniem, to musi mieć numer nadania. Wystarczy, że zadzwonisz do poczty polskiej na infolinię i tam podając ten numer dowiesz się dokładnie gdzie w w obecnej chwili znajduje się ta paczka. Ten numer powinna posiadać osoba wysyłająca czyli w tym przypadku sprzedający.

Moje doświadczenia z Pocztą polską nie są zbyt miłe. Dwa razy wysłałem list zwykły i dwa razy ten list nie doszedł do adresata. W jednym przypadku udało mi się nawet dodzwonić do listonosza, który roznosi listy tam gdzie jeden z listów miał dotrzeć. Z jego zeznań wynikało, że żadnego z listu z mojego opisu nie roznosił (była to charakterystyczna koperta bąbelkowa z czerwonymi napisami). Po konsultacjach na infolinii Poczty Polskiej dowiedziałem się jedynie, że mogę złożyć skargę na placówkę pocztową, w której nadałem list, a odszkodowania można żądać dopiero od poziomu listu poleconego. Jak jej się zapytałem czy mogła ona zaginąć w transporcie lub zostać skradziona, to konsultantka nawet nie ukrywała tego, że takie rzezy się zdarzają w Poczcie Polskiej. Od tego momentu wysyłam listy tylko poleconym.

Nawet w wielu serwisach aukcyjnych (chociażby w Allegro) przy opcjach transportu jak sprzedający oferuje przesyłkę listem zwykłym przez Pocztę Polską, to od razu pod spodem informuje, że nie gwarantuje dotarcia takiej przesyłki do adresata i kupujący wybiera taką formę przesyłki na własną odpowiedzialność. Po prostu bardzo często listy zwykłe przesyłane przez Pocztę Polską nie docierają do adresata gdyż w jakiś "bliżej nieokreślony sposób" one się "ulatniają".


(WSJD) #4

Polecony za pobraniem :slight_smile: Drożej ale pewniej... Nawet dziś w Panoramie ogólnopolskiej mówili że mimo mrozu pracują mimo wszystko. :wink:


(Cedar) #5

Każda przesyłka rejestrowana paczka ma swój numer, nie tylko taka za pobraniem.

Do śledzenia przesyłki jest odpowiednia strona: http://sledzenie.poczta-polska.pl/

Kto taką usługę oferuje? Na pewno nie Poczta Polska:

http://www.cennik.poczta.lublin.pl/inde ... /kraj.html


(Ostatni Mohikanin) #6

Listy/paczki zwykłe docierają czasem do adresata nawet szybciej niż priorytety. A co do tego, że:

to niekiedy te "bliżej nieokreślone sposoby" zostają ujawnione: http://www.epoznan.pl/index.php?section ... ws&id=9621 :expressionless:


(MarS) #7

Problem może być banalny. Przesyłka czeka do odbioru w urzędzie pocztowym a nie zostało wystawione awizo, co się zdarza. Dlatego najlepiej zapytać drugą stronę o numer listu i zweryfikować czy przypadkiem paczka nie leży sobie od paru dni


(Ostatni Mohikanin) #8

MarS - miałem też taki przypadek. Otrzymałem avizo, oznaczone jako drugie, poszedłem z nim do urzędu pocztowego i pytam, gdzie jest pierwsze. Okazało się, że paczka leży od dwóch tygodni w urzędzie, bo listonosz nikogo nie zastał w domu, a "mamy nowego listonosza, który nie zostawia avizo"(!)


(Michalm92) #9

Dobrze dzięki za odpowiedzi.