MS poprawił kila rzeczy w drobiazgach w Vista?

Osobiście nowszeo buildu nie testowłem i ciekawi mnie czy zostało poprawione kilka błedów np. jesli mam otwarte okno przegladarki i wyskoczy mi okienko z rozmowa GG to czy moge przewijac zawartość okna przeladarki myszka [rolka] majac aktywne okno GG ? < to tylko przykład był ogólnie chodzi mi o ten mechanizm przewijania nieaktywneo okna, tak jak jest to standardowo w linuxie. Następna sprawa dotyczy notatnika, zmienili w nim coś? czy od 10 lat nadal wyglada tyak samo? dodali kolorowanie składni? < wiem marzenia, ale mogliby :smiley: I czy poprawili wyszukiwanie plików [tak wiem że jest całkiem nowy mechanizm] ale chodzi mi o to czy jak siedze na ograniczonym koncie uzytkownika to czy nadal mam dostep do wszytkich plików poprzez wyszukiwarke tak jak jest to w XP?

co do tego problemu to myślę że zależy to od tego czy windowsowski sterownik prawidłowo rozpozna mysze , jeżeli mysz będzie zainstalowana jako “standartowa mysz” to pewnie bedą kłopoty z tym przewijaniem, przynajmniej u mnie tak było że losowo działało “kółko” , czyli raz przwijało strone innym razem musiałem kursorem strone “przewijać” w koncu na nową publiczną RC2 udało mi się zainstalować sterownik myszy dedykowany przez A4Tech i teraz mysza działa prawidłowo.Teraz mając otwarte okno np. przeglądarki i aktywne okno gg , działa w ten sposób że jeżeli kursor pozostaje na oknie przeglądarki kółko przewija strone przeglądarki po umieszczeniu kursora w oknie gg kółko przewija gg

fakt a jak ktoś ma z tym problem to może zainstalować program KatMouse, ale ciekawi mnie to czy naprawili to jakoś…