Ms server 2003 - instalacja udostępnionej drukarki przez vpn

Pomiędzy firmą A i B mam VPN IPSec (routery cisco rvs4000). W firmie B mam na serwerze ms server 2003 i nie mogę na nim zainstalować udostępnionej drukarki w firmie A(windows 7 hp). Gdy wpisuję na swoim laptopie w uruchom będąc w firmie A adres komputera( \192.168.1.x) na której jest udostępniona ta drukarka wyświetla mi się okno w którym widzę wszystko co ma udostępniony tej komputer. Natomiast gdy to samo polecenie wpiszę na serwerze w firmie B wyskakuje mi info “Żaden dostawca sieciowy nie zaakceptował podanej ścieżki docelowej” dlaczego? Grupę roboczą mają tą samą. Gdy próbuję przez kreatora dodać drukarkę sieciową nie odnajduje mi jej.

SMB działa w jednej podsieci. Z tego co piszesz wynika, że masz VPN site-to-site, więc sieć VPN tworzona jest gylko pomiedzy oddziałami, czyli możesz mieć różne podsieci. Co do pingu, to widocznie coś blokuje pakiety ICMP.

Na innych komputerach (z windowsem xp) w firmie A mogę drukować. I na nich jak wpiszę w uruchom ip serwera z firmy B to wyskakuje okno logowania.

Czego nie rozumiesz w tym co napisałem powyżej? Korzystasz z grupy roboczej czy domeny?

Korzystam z grup roboczej.

Nie sprawdzałem wpisów w iptables i firewallu

Po wyłączeniu firewalla wszystko jest ok. ale jak zrobić, żebym mógł włączyć firewall i dodać jakieś wyjątki itd.

Dodaj do wyjątków protokoły dla SMB/CIFS. W zaporze powinna być opcją w stylu zezwól na udostępnianie zasobów.

Nie mogę tego znaleźć… Bardzo proszę o wytłumaczenie bardziej szczegółowo jak to zrobić…