MS Word, obrazek który wstawiam jest w nieregularnych wymiar

(Marcin Sz1998) #1

MS Word, obrazek który wstawiam jest w nieregularnych wymiarach. Wstawiam obrazek który ma 350x470 px do Worda. On się tak powiększa że to brzydko wygląda i piksele widać. Co zrobić?

-- Dodane 23.07.2013 (Wt) 10:52 --

Aha i jak można zrobić aby tekst co jest na stronie niżej automatycznie nie przechodził wyżej jak znajdzie miejsce?

(Bogdan_G) #2

Zależy pewnie, jak masz ustawione w opcjach programu word - zaawansowanych - wycinanie, wklejanie, kopiowanie. Jak masz ustawione wszędzie cztery razy od góry? Uwzględnij formatowanie docelowe?

Tekst trochę w dół przesuwasz i do tego możesz przesuwać obrazek.

(Krystian W) #3
  1. Jeżeli masz WORD 2007 to po kliknięciu lewym przyciskiem myszy na obrazek powinna ci się pojawić do góry zakładka formatowanie i tam masz możliwość zmiany rozmiaru zdjęcia, a druga opcja to najechanie na róg obrazka i zmienianie jego rozmiaru.

2. Jeżeli nie chcesz, żeby przechodziła automatycznie na stronę wyżej to wycofaj linie tekstu na poprzednią stronę i wciśnij CTRL + ENTER.

(Marcin Sz1998) #4

Ustawienia -> Zaawansowane ->

Wklejanie w tym samym dokumencie: Zachowaj formatowanie źródła (domyślne),

Wklejanie między dokumentami: Zachowaj formatowanie źródła (domyślne),

Wklejanie między dokumentami jeżeli jest konflikt stylów: Użyj stylów docelowych (domyślne),

Wklejanie z innych programów: Zachowaj formatowanie źródła (domyślne).

Wszędzie mam wszystko domyślne. Dodam że w OpenOffice writer też tak samo mi się pokazał obrazek, czyli powiększony że aż brzydki.

Krysewski dzięki za CTRL+ENTER :slight_smile: bardzo mi to ułatwi pracę.

(Bogdan_G) #5

Ustaw cztery razy Uwzględnij formatowanie docelowe.

(Marcin Sz1998) #6

Nadal to samo, wstawia wielki obrazek.

(Bogdan_G) #7

To zrób inaczej. Wstaw belejaki obrazek. Kliknij na niego, potem na zakładkę formatowanie. Kliknij w rozmiar. Potem w ramce kliknij w strzałeczkę obok napisu rozmiar. Wyświetli Ci się tak, jak u mnie na screenie:

Chodzi o ustawienie procentów na 100% i zaptaszkowanie tych dwóch pozycji. Zresetuj do wielkości oryginalnej. Zamknij ramkę, a cały dokument worda daj na zapisz. Potem próbuj ze wstawianiem.

(Dimatheus) #8

Hej,

Kliknij na obraz prawym przyciskiem myszy i z menu wybierz Rozmiar i położenie - zmień co trzeba i gotowe.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Krystian W) #9

Na ile % masz ustawiony suwak powiększenia (w dolnym prawym rogu programu)?