Msconfig --> autostart --> śmieci!

Mam pytranie które z poniżej wymienionych “żeczy” moge odchaczyć ?? :

-internat.exe ( internat.exe )

-ScanRegistry ( c:\windows\scanregw.exe /autorun )

-TaskMonitor ( c:\windows\taskmon.exe )

-SystemTray ( SysTray.Exe )

-LoadPowerProfile ( Rundll32 powprof.dll, Load CurrentPwrSchame )

-LexStart ( lexstart.exe )

-LXSUPMON ( c:\windows\system\LXSUPMON.EXE RUN )

-SchedulingAgent ( mstask.exe )

Z wymienionych przez Ciebie nie mam zaznaczonej żadnej i wszystko mi działa. Smiało możesz to wyłączyć.

To zależy, jakich programów się używa…

-LexStart ( lexstart.exe ) - Drukarka

-LXSUPMON ( c:\windows\system\LXSUPMON.EXE - Drukarka

-SchedulingAgent ( mstask.exe ) - Harmonogram zadań

Ok , dziekuje asterisk :smiley: usunołem ( odchaczyłem te elemanty ) mam andzieje ze teraz przy włączaniu nie zacznie mi odliczać ( komputer “ofkorz”) i nie skończe jako 2 czarnobyl :lol: to żart oczywiście )

A jaki masz system operacyjny?

98 SE, wszystko działa, wyłączyłem to i działa :stuck_out_tongue:

Do tego jeszcze wyłącz:

-ScanRegistry ( c:\windows\scanregw.exe /autorun )

jaśniej?? co to jest ?? wole wiedzieć co wyłączam :frowning:

Jak sama nazwa mówi, że jest to systemowy skaner rejestru… Sprawdza on za każdym uruchomieniem kompa, czy nie zawiera on błędów. W praktyce oznacza to, że komp włącza się kilkanaście sekund dłużej, bo jak już są błędy to jest przeważnie za późno na naprawę :smiley:

No i co z tego??

Cytowany post został usunięty:

UpDate:

fiesta

Mam troszke inne “kosmetyczne” pytanie.

W autostarcie jest lista z programami, ktore sa automatycznie uruchamiane wraz z odpalaniem komp. Jesli odhaczymy ktorys z programow to on sie juz nie uruchamia przy odpalaniu kompa, ale nadal jest na tej liscie. Jak go z tej listy “autostart” usunac? Tylko z tej listy, bo owy program np GG, czy kazaa ciagle beda w uzytkowaniu.

Start->Programy->Autostart->prawym kl. myszy na dany element i opcja usun;

Tyle, ze ja chce pare programow i plikow usunac z listy autostart z zakladki poprzez msconfig, a nie przez start. W starcie mam ok 5 programow i te sa wlasciwe. Natomiast w msconfig mam ok 15 (nie liczylam, na oko) i to niektore z nich chce usunac. Je sie usuwa poprzez edytor rejestru. I nawet gdzies juz taka porada byla (wieki temu z niej skorzystalam), ale nie moge jej znalezc.

Proponuję RegCleaner’a bezproblemowo można oczyścić autostart z niepotrzebnych wpisów