MSE - nie aktualizuje automatycznie

Witam. Niedawno przeinstalowałem system vista na nowo. Ściągnął mi się program Microsoft Security Essentials poprzez windows update. Byłbym nawet dosyć zadowlony z tego programu gdyby nie fakt, że program przegapia aktualizacje bazy wirusów. W momencie jak włączę ręcznie aktualizuj w tym programie to dopiero wtedy aktualizuje a powinien sam automatycznie aktualizować. Co z tym robić?

Witam

 

Z tego co się orientuję to MSE aktualizuje definicje wirusów przez windows update.

Proszę sprawdzić czy windows update jest skonfigurowane do automatycznego pobierania aktualizacji

 

Pozdrawiam

AdamW

Sprawdziłem windows update i jest skonfigurowane do automatycznego pobierania tych aktualizacji… czyli to by znaczyło, że jest wszystko ok bo windows update chyba działa dobrze. Ale z druguej strony to coś tu chyba jest niedopracowane bo wiadomo najlepiej jakby jeszcze automatycznie były instalowane w samym programie te aktualizacje a nie poprzez windows update. Wiadomo trzeba wejść do windows update i kliknąć zainstaluj aktualizacje albo przy wyłączaniu kompa co chyba nie jest najbezpieczniejsze dla komputera. Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić :wink:

Cześć,

 

Wszystko działa poprawnie tzn. działa tak jak producent chciał :wink:

W internecie można znaleźć informację jak zwiększyć częstotliwość aktualizacji bazy wirusów w programie MSE: http://www.windowstechupdates.com/how-to-change-microsoft-security-essentials-signature-update-interval/

Nie testowałem tego rozwiązania więc nie biorę za nie odpowiedzialności.

W takim razie pocieszeniem jest to, że działa zgodnie z zamierzeniem :wink:

Jeśli chodzi o zwiększenie częstotliwości to ojj wyższa szkoła jazdy nie podejmuję się ;)  :wink:

Dzięki za pomoc. W takim razie trzeba będzie pewnie częściej ręcznie aktualizować bazę wirusów dla bezpieczeństwa…