MSE vs Avira - co zostawić?

MSE nie wyświetla reklam, ale ma o 1 czy 2 % gorszą wykrywalność (nie wiem jak radzi sobie z usuwaniem bo od lat nie miałem infekcji :X) nie wiem co pozostawić :slight_smile: nie odwiedzam xxx/cracki etc. gry i programy, albo free, albo oryg.

To już zależy od ciebie. Ja na twoim miejscu zainstalowałbym AVG Free w najnowszej wersji po polsku, gdyż moim zdaniem jest najlepszym tego typu darmowym programem.

Link: http://www.dobreprogramy.pl/AVG-AntiVir … 13206.html

Ale wyświetlanie Avirowych reklam można powstrzymać.

ciach

Jednak nie jest to zgodne z licencją i nie zbyt moralne ;p

MSE nie może się równać z Avirą która jest zawsze w czołówce i jest najlepszym darmowym antyvirem każdy test to pokazuję

Okey, tylko czy ja tego potrzebuję ? Ryzyko infekcji u mnie jest mniejsze bo nie wchodzę na xxx, cracki etc. nie używam dysków przenośnych i pracuję na ograniczonym koncie :slight_smile: myślałem jeszcze nad Comodo FW+AV i ten MSE :slight_smile: tylko czy AV z Comodo nie będzie się gryzł z MSE.

To bardzo dużo zważywszy na ilość szkodników na świecie.

Radziłbym pozostanie póki co przy Avira

…i mieć , średnio, raz w tygodniu kłopot z aktualizacją.

Moim skromnym zdaniem, skoro autor “nie piraci”, lepszy jest ten antywirus, który szybciej skanuje i nie manifestuje swojej obecności.

pozatym avira jest bardzo lekka i nawet nie poczujesz że masz go na komputerze

berials , radzę zachować takie linki dla siebie.

Według mnie powinieneś zostać przy Avira

A ja się nie zgodzę.Uważam, że MSE to dobry produkt. Jest lekki , ma dość dobrą wykrywalność. Jeśli chodzi o avirę to nigdy nie używałem więc się nie wypowiem natomiast jeżeli chodzi o avg.Użwyałem wersji 8.5 i bardzo sie zawiodłem dużo syfu przepuścił i mulił komputer niemiłosiernie ;[A teraz gdy używam MSE komputer znacznie przyspieszył.Polecam również do co tygodniowego skanowania używać Malwarebytes Anti-malware lub DrWebCurelT

,a także zapore Aginium Outpost free/płatną obie są znakomite ;] , a także czyszczenie komputera CCleanarem lub Glary Utilities.

Pozdrawiam

Boniek :slight_smile: