MSI Ex625 podstawka chłodząca

Witam,jak w temacie,chcialbym wiedziec czy zakup podstwawki chlodzącej do mojego laptopa coś da,gdyz nie znam sie na tym. Dzisiaj mnie zaniepokoilo cos,gdyz mi sie poprostu przegrzal i sam wylaczyl,po godzinie gry(wczesniej chodzil kilka godzin bez wylaczania,ale tylko na necie siedzailem wiec nie byl obciazony za bardzo),jak myslicie? poradzi ktos cos?

Hej,

Pierwszą i najważniejszą rzeczą w takim przypadku jest porządne przeczyszczenie laptopa. Jeśli nie ma możliwości jego rozebrania - bo na przykład jest na niego jeszcze gwarancja - można przedmuchać radiator procesora przy pomocy sprężonego powietrza. Oczywiście przy wyłączonym i odłączonym od prądu laptopie. Po takim zabiegu należałoby monitorować temperaturę procesora w czasie obciążenia - na przykład przy pomocy programu Core Temp.

:arrow: Co to dokładnie za procesor??

:arrow: Jakie temperatury osiąga w czasie dłuższego obciążenia??

Co do samej podstawki, to bardzo wiele zależy od samego jej modelu oraz od modelu laptopa. Sam też używam podstawki, dzięki której temperatura przede wszystkim dysku twardego jest niższa o jakieś 10 stopni. Procesora tak nie monituję, gdyż nigdy nie zdarzyło mu się nawet zbliżyć do jakiejś niebezpiecznej temperatury.

Pozdrawiam,

Dimatheus