MSI fir a pamiecy patriot llk. Czy beda wspolpracowac?


(Sk91) #1

Bylem dzisiaj w sklepie zlozyc zamowienie i obsluga stwierdzila ze na wlasne ryzyko zamieniam Patriot llka 2x1gb cl4 do plyty MSI P35 Neo2 Fr. Podobno nie beda wspolpracowac? Czy to prawda czy to kolejna proba wkrecenia klijentowi kingstonow/Goodramu?


(piotrekplay) #2

a czemu miałby nie współpracować? :stuck_out_tongue:


(Tomek) #3

A co ty masz do Kingstonów? Wg. mnie to bardzo dobre pamięci, nie dlatego że ja ich używam i chwalę, ale dlatego że nigy nie miałem z kingstonami problemów przy składaniu komputerów :slight_smile:


(piotrekplay) #4

kingstone robi rewelacyjne DDR1 oraz SDR ale... co do DDR2 już nie jest tak pięknie - stosunkowo niskie możliwości OC

jakby Ci wepchnęli GoodRam PRO to źle by nie zrobili ;]


(Sk91) #5

No tak ale czemu mowili ze maja nie dzialac poprawnie?

To sa te? http://www.micron.com.pl/sklep/833756/

na komputroniku tez w komantarzach pisze ze nie pracuja z roznymi plytami.

http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/D ... ,id,20641/


(focus.) #6

Z najnowszym BIOSem będą działać. Inna sprawa, że nie wiem co widzicie w tych Patriotach - są przeciętne i to mocno - dużo lepsze są właśnie te GoodRAM PRO DDR2-800 CL5. W BIOSie ustawiamy CL4 i możemy jeszcze mocno podkręcić test.


(Technik Elektro) #7

to że w wypadku patriotów llk producent daje gwarancję na obsługę 1ghz przy cl5 i napięciu 2,3V (przy odrobinie szczęście pewnie polecą i na 2,2V), czego nie daje producent goodramów co nie jest za pewne przypadkiem - gdyż producent wie, że wypościł pamięci na różnych kościach i nie zawsze użytkownik trafi na te kręcące się, sam widziałem a-daty i inne marki które kręciły się ledwo o 50Mhz (pierwsza seria a-adat ve kręciły się (z gw. producenta) spokojnie do 1066 - ddr2 6400 rzecz jasna, z kolejnymi edycjami było już gorzej). w cenie 170 zł patrioty llk to dobry wybór.


(Sk91) #8

No zeby tylko mi dzialaly bo juz zamowilem xD