MSI GT683... powtarzający się problem

Witam, posiadam laptopa MSI GT683 i mój problem dotyczy bardzo niskiej (od pewnego czasu) wydajności w grach…, przejawia się to tym iż pojawiają się np spadki FPS… dla porównania wcześniej w takim np. Wiedźminie 2 miałem ok 40-50 fpsów, teraz ledwo zauważam 30, ale nie sprawa fpsów jest tutaj istotna… a mianowicie brak płynności w grze… nawet jak jest 60 fps, zauważalny efekt ‘żaluzji’ nie wiem jak to wytłumaczyć… tak jakby Vsync było wyłączone, coś takiego… oczywiście jest ono włączone, laptop był w serwisie ponieważ coś było nie tak z DVD, Touchpadem oraz właśnie ten problem który tutaj opisuję, DVD zostało wymienione, touchpad naprawiony… a w komentarzu dodano jeszcze: wymiana chłodzenia oraz naprawa karty graficznej… jestem ciekawy na czym polegała ta ‘naprawa’, temperatury są w normie, procesor sięga 90 stopni podczas intensywnej gry, antywirus aktualny, format dopiero co był robiony…

Kolejną sprawą jest to, że czasami po prostu podczas gry ekran robi się czarny i za chwilę wraca do normy…, sterowniki próbowałem różne… niczego to nie zmienia…, nawet w mało wymagających tytułach występuje problem płynności, może być sporo fps, ale i tak widać iż rozgrywka nie jest płynna… ręce mi opadają… napisałem do MSI i zapewne znowu będę im wysyłał laptopa…

Pozdrawiam…

Podejrzewam że skoro karta graficzna była naprawiana to oznacza tzw. reballing BGA. W Google znajdziesz szczegóły :wink:

Co do temperatury, moim zdaniem jest ona za wysoka stąd problemy z laptopem.

Spójrz na temperatury osiągane podczas testu laptopa na stronie noteboocheck:

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-MS … 548.0.html

i porównaj je ze swoimi.

Jedyne co mogę doradzić to skorzystaj z gwarancji, jeśli ją jeszcze masz.

W tym laptopie jest Cooler Boost a więc przycisk po nacisnieciu ktorego obroty went. wzrastaja do 100 procent… i wtedy temperatura jest w normie a mimo to nadal wystepuja problemy czyli brak plynnej rozgrywki… ten dziwny efekt kiedy ruszam myszka, jakby takiego przecinania sie obrazu w poziomie… Tez myslalem, ze dotyczy to temperatury, ale teraz kiedy widze iz nawet kiedy jest ona normalna… problem nie znika…

Podejrzewam że problem powoduje karta graficzna, ale na odległość nie jestem w stanie tego potwierdzić.

Jeżeli laptop jest na gwarancji to z niej skorzystaj.

Tak tylko najdziwniejsza sprawą jest to, że nie widać tego w testach np 3d Mark 11… wynik jest taki sam jak przed tym ‘problemem’ … wiec czegos tutaj nie rozumiem, wynik w 3d mark 06 rowniez jest taki sam… a przeciez powinien byc o wiele nizszy… skoro wydajnosc spadla…