MSI HD4850 - Zabójcza temperatura i zwiechy

Jedyne, co mi przychodzi to wiertarką nawiercić - ale tutaj trzeba ogromnej precyzji, malutkich obrotów, cieniutkiego wiertła - ogólnie bez tego takiego stojaka na wiertarkę (nie wiem jak to się nazywa) bym się za to nie brał.

Chyba, że ktoś ma inne pomysły.

Jak da radę złapać szczypcami to próbuj, ale to jest ryzykowne bo można ścieżki uszkodzić, możesz zabezpieczyć okolice śruby np papierową taśmą używaną przy malowaniu, lub zabezpieczenie całej karty przed opiłkami i zrobienie wyżłobienia cienkim pilnikiem pod płaski śrubokręt, potem ściągnąć opiłki np magnesem z zabezpieczenia. I pewnie będzie trzeba naoliwić tą śrubę przed rozkręcaniem np WD-40 czy inny rzadki olej np do maszyn precyzyjnych i próbować wpuścić pod śrubę np strzykawką insulinówką, sporo kombinacji, jak masz chęć i cierpliwość to można próbować.

Ja pierdziele ile roboty… Dokładnie to ta śrubka (zdjęcie wyguglowane :slight_smile: )

http://desmond.imageshack.us/Himg407/sc … es=landing

Ciężki przypadek bo śruba siedzi w środku, możesz odkręcić inne śruby i przekręcić ten koszyk w kierunku odkręcania śruby o ile na drodze koszyka nie ma układów SMD które się urwą po kolizji z koszykiem, jak śruba by ruszyła to potem można próbować odkręcać ją dobrym śrubokrętem o ile krzyżak w śrubie nie został całkowicie zeszlifowany. Lub zostaje rozwiercanie śruby np wiertarką na statywie/stołową bo zwykła łatwo może wyskoczyć i przelecisz wiertłem po karcie, przy rozwiercaniu musiał byś ją zabezpieczyć przed opiłkami.

Powiem Ci jak mi się udało odkręcić ta śrubkę parę lat temu.Mały twardy płaski dobrze zaostrzony śrubokręt,dociśnij z wyczuciem i próbuj odkręcać.U mnie jakoś puściła.Powodzenia.

Niestety zostałeś oszukany. Karta jest niesprawna, prawdopodobnie grzała się od początku. Nieumiejętny, częsty demontaż chłodzenia i katastrofa gotowa. Być może przez uszkodzoną śrubkę radiator nie przylega dobrze do rdzenia a pasta pewnie dawno się wypaliła w takich warunkach. Może też być tak, że cały radiator jest krzywy i w którymś miejscu odstaje ale bez odkręcenia felernej śrubki się o tym nie przekonasz. W takim wypadku chyba najrozsądniej było by odesłać kartę bo nie jest to żadna okazja a jedynie kłopot.

To jest karta z referencyjnym chłodzeniem,praktycznie każda się tak grzała.Śrubki są bardzo miękkie,i przy odkręcaniu łatwo się odkształcają.Taki urok referencyjnych konstrukcji.

Ciuci, no dzięki spróbuję. Dogadałem się z kolegą żeby mi na poniedziałek przyniósł taki ultra mały płaski śrubokręt (Kiedyś mi pożyczył jak mu wyświetlacz w telefonie wymieniałem :slight_smile: ) Spróbuję i wam zdam relacje, mam nadzieję że się uda.

A jak bym już odkręcił to idzie taką śrubkę dokupić gdzieś? i ile by to kosztowało?