MSI K7N2 Delta-L + Athlon XP 3000+ Mobile - PROBLEM

Właśnie dostałem takiego proca i zamontowałem go na takiej płycie:) Ale jest problem - BIOS nie chce go wystartować na jego ustawieniach, czyli 16,5*133. Po pierwszym odpaleniu ustawiony był na 6*133. Przestawiłem na 7*133 żeby zobaczyć jak się zmieni i przeskoczył z tamtych 800MHz na coś powyżej 900. Więc przestawiłem na 13*133 i odziwo pokazał mi zaledwie 667MHz (chyba, tej końcówki nie pamiętam ale pierwsza byla 6 :slight_smile: )! Przestawilem na 12*133 i teraz pracuje jako 1600MHz. Problem jest taki że 13 to najwyższy mnożnik jaki mogę sobie ręcznie ustawić na tej płycie. Czy to znaczy że nigdy nie odpalę go na tych “prawidłowych” ustawieniach?

Wiem że z Mobilami są problemy z wykrywaniem na normalnych płytach głównych, dlatego chciałem zapytać, czy da się coś z tym zrobić, czy się nie przejmować i podkręcać FSB przy niższych mnożnikach…? :wink:

PS. Kupiłem pastę ArcticSilver5 i wydaje mi się że jest jakaś dziwna. Jest ciemno szara (nie tak jak tu http://www.arcticsilver.com/pdf/appinst … _expsd.pdf) i na dodatek wydaje mi się bardzo rzadka a napisane jest “High-Density”. Czy to jej naturalna postać? :slight_smile: Może ktoś się tym bawił i może się wypowiedzieć?

Aktualizacja biosu płyty może coś da.

I tak się ciesz że płyta ruszyła na nim,bo mogło być różnie.

No ciesze sie ze ruszyl ciesze :wink: No nowszego biosu niz mam to MSI juz nie wypuscilo. Widzialem dwa mody najnowszego ale w sumie nie wiem czy by mi cokolwiek daly. Dlatego opisalem tez swoj problem na forum MSI, moze tam cos wymysla :slight_smile:

Jest tez opcja zeby przy moim max mnozniku 12.5 (bo z 13 sa problemy) podkrecac FSB. I w ten sposob teraz mam 12.5 * 166 i prawie 50sopni w spoczynku. Ale chcialem sie po prostu dowiedziec czy da sie to jakos rozwiazac na mojej plycie problem z tym wysokim mnoznikiem.

Jeśli biosu nowszego nie ma,mnożnik masz max x 13,to zostaje FSB - metoda prób i błędów.