MSI K9N NEO-F V2 - Czy sie nada?

Mam zamiar kupić płytę główną MSI K9N NEO-F V2 http://www.agito.pl/socket_940_am2/msi_k9n_neof_v2.865.324057.html I mam pytanie czy nie będzie problemów po podłączeniu procesora… Bo jak sądze reszta nie ma znaczenia… Karty itp. (a jak ma to piszcie podam)

Producent AMD

Wersja AMD Athlon 64 Processor 3000+

Częstotliwość zegara zewnętrznego 200 MHz

Maksymalna częstotliwość taktowania 3000 MHz

Bieżąca częstotliwość taktowania 1800 MHz

Typ Central Processor

Wartość napięcia 1.7 V

Stan Włączone

Oznaczenie gniazda Socket 939

Ten procek nie wejdzie Ci na tą płytę, a po za tym ta płyta to lekki bubel.

Podaj całą konfigurację komputera

Jak procesor nie wchodzi to lipa poszukam innej mógł byś mi pomóc znaleźć płytę pod mojego proca???

A co oznacza ten dopisek AMD Athlon 64 Processor 3000+

Bo twój procek jest na 939 a płyta jest na am2 i to jest ta różnica, sprzedaj procka i kup wszystko na am2

pod ten socket najlepsza płyta :

http://allegro.pl/item281118178_dfi_lan … owice.html

Dzięki za pomoc troszkę to wszystko skomplikowane chciałem tylko płytę wymienić ale jako tako to z lekka “czarna magia”… Dzięki za pomoc… A dało by może rade znaleźć jakąś pod ten szajs który mam…

Multimedia:

Karta dźwiękowa Realtek AC97 Audio

Właściwości procesora:

Producent AMD

Wersja AMD Athlon 64 Processor 3000+

Właściwości karty wideo:

Opis urządzenia RADEON X700 Series Secondary

Napis z karty RADEON X700 Series

To chyba wszystko co potrzebne… Nie znam sie za bardzo więc nie śmiać się proszę i jak czegoś brakuje to podam…

I żeby DDR2 obsługiwała (trochę amator jestem)

Niby dlaczego ktoś ma się śmiać? Nie każdy musi się znać na wszystkim.:slight_smile:

Jeśli konfiguracja, którą posiadasz spełnia Twoje oczekiwania to wystarczy wymienić płytę główną. Np. na taką podaną przez Kolegę wyżej (DFI Lan Party) lub na jeden z modeli Gigabyte. Robią bardzo dobre płyty pod AMD, za przyzwoitą cenę. DFI Lan Party jest raczej dla osób, które chcą podkręcać sprzęt, a Ty się na tym nie znasz, jak sam przyznałeś.

Jeśli zamierzasz niedługo zmienić procesor na nowszy to musisz kupić i płytę i procesor razem pod nowe złącze np. AM2 (jeśli Athlon). Płyta+procesor= ok. 500zł. Tylko musisz poczekać tak do połowy stycznia, aż ceny świąteczne spadną.

Poza tym, Twój procesor nie obsługuje pamięci DDR2 w systemie DUAL. Pod AM2 jest już taka możliwość. Pamięć działa 2 razy wydajniej, bo nie jest traktowana jako każda kość osobno.

Nie napisałeś nic o tym, czy grasz i ile,jaki rodzaj gier preferujesz. Czy to komputer tylko do grania, czy czegoś więcej. Wtedy można łatwiej doradzić.

@rafal92

Nie masz do końca racji. Na socket 940 wstawisz procesor od 939. W drugą stronę już nie. AM2 to nie jest Socket 940. Pod 940 stawia się Opterony i Athlony FX :smiley:

Płyta istotnie bubel.

Nic nie pisałem o 940, trochę mylisz pojęcia, AMD dało nazwę am2 bo 940 było już zajęte ale am2 ma 940 pinów a po za tym jak można mieszać am2 z 939??