MSI K9N Neo V3 + USB 2.0 problem

Witam!

Posiadam w.w płytę główną, mój problem polega na tym,że płyta główna nie wykrywa klawiatury ani myszki na port USB.Lecz gdy podłącze mysz na PS/2 lub klawiaturę to wszystko chodzi bez zarzutów.

Klawiatura,której komputer nie wykrywa to zestaw bezprzewodowy LABTEC WIRELESS DESKTOP 1200.

Dodam,że porty USB działają, zestaw z klawiatura sprawdzałem na drugim komputerze i działa.

Czy ktoś może napotkał na podobny problem.

Poszukaj w Biosie opcji USB Keyboard Support oraz USB Legacy Support. Włącz je.

Mogą się znajdować w oknie Integrated Peripherals.

Włączyłem tak jak mi poleciłeś, nadal to samo. Płyta nie wykrywa zestawu na port USB.

Jakieś inne sugestie ?? :slight_smile:

A czy chociaż do biosu dajesz radę wejść z użyciem tej klawiatury?

Niestety nie daje rady wejsc przy jej użyciu do biosu. Obecnie używam starej klawiatury i myszki na PS/2.

Na drugim komputerze klawiatura oraz mysz działa bez zarzutu. :? :frowning:

A w biosie są włączone kontrolery USB (USB Controller oraz USB 2.0 Controller)?

USB Keyboard Support oraz USB Legacy Support są ustawione na ENABLED, tak jak pisałeś wcześniej.

Chyba że należy ustawić coś jeszcze.??

Porty w komputerze napewno działają, ponieważ mam podłączony modem od Neo oraz drukarkę.

Czy jest możliwość, że moja płyta główna nie obsługuje klawiatury i myszy na port USB.??

Podłącz ten zestaw i zobacz, czy w menedżerze urządzeń pojawiają się jakieś znaki zapytania lub wykrzykniki. Zobacz też, czy zestaw ten jest tam wykrywany. Jeżeli nie ma go nigdzie, to z menu->widok->kliknij na pokaż ukryte urządzenia. Teraz jeszcze raz sprawdź. Zajrzyj także w sekcję niezgodnych sterowników.