MSI KA790GX Wbudowana Grafika?

Mam pytanie: Chce sobie kupic taka Plyte Glowna:

http://www.allegro.pl/item567850139_now … _w_wa.html

W opisie pisze cos takiego :

"Wbudowany układ graficzny ATI Radeon HD 3300 ze sprzętowym wsparciem dla HighDefinition

(Avivo HD)

z kompletem wyjść DVI, VGA oraz HDMI "

Z tego co sie orientuje kiedy jest zintegrowana grafika nie mozna miec wlasnej. Wiec czy to jest wyjatek :)?

Witaj,

Nieco błędna ta orientacja :slight_smile: - jest zupełnie odwrotnie. Praktycznie w każdej płycie głównej, z wbudowanym w chipset układem graficznym, można zmontować zewnętrzną kartę graficzną. Również w tej jest podobnie - wg opisu i nawet po screen’ie płyty widać, że posiada “jedno gniazdo PCI Express x16 pracujące w trybie x16”, do którego montuje się właśnie kartę graficzną.

Pozdrawiam !!

Dimatheus

Że tak się spytam, to od kiedy jak płyta ma integrę to nie można włożyć swojej grafy?

Jak był port AGP to może i tak było (nie wiem, bo nigdy nie miałem integry przy AGP), ale teraz w czasach PCI-E, to jest normalne. Nawet ja mam płyte główną ze zintegrowanym chipem graficznym, a aktualnie działam na swoim GPU (jak w podpisie).

Reasumując, nie to nie jest wyjątek.

Dodatkowo obecnie istnieje możliwość łączenia zintegrowanej karty graficznej z zewnętrzną w celu zwiększenia wydajności.

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN