MSI KA790GX Wbudowana Grafika?

(Pawcza) #1

Mam pytanie: Chce sobie kupic taka Plyte Glowna:

http://www.allegro.pl/item567850139_now ... _w_wa.html

W opisie pisze cos takiego :

"Wbudowany układ graficzny ATI Radeon HD 3300 ze sprzętowym wsparciem dla HighDefinition

(Avivo HD)

z kompletem wyjść DVI, VGA oraz HDMI "

Z tego co sie orientuje kiedy jest zintegrowana grafika nie mozna miec wlasnej. Wiec czy to jest wyjatek :)?

(Dimatheus) #2

Witaj,

Nieco błędna ta orientacja :slight_smile: - jest zupełnie odwrotnie. Praktycznie w każdej płycie głównej, z wbudowanym w chipset układem graficznym, można zmontować zewnętrzną kartę graficzną. Również w tej jest podobnie - wg opisu i nawet po screen'ie płyty widać, że posiada "jedno gniazdo PCI Express x16 pracujące w trybie x16", do którego montuje się właśnie kartę graficzną.

Pozdrawiam !!

Dimatheus

(Jimek) #3

Że tak się spytam, to od kiedy jak płyta ma integrę to nie można włożyć swojej grafy?

Jak był port AGP to może i tak było (nie wiem, bo nigdy nie miałem integry przy AGP), ale teraz w czasach PCI-E, to jest normalne. Nawet ja mam płyte główną ze zintegrowanym chipem graficznym, a aktualnie działam na swoim GPU (jak w podpisie).

Reasumując, nie to nie jest wyjątek.

(Jacek Bydgoszcz) #4

Dodatkowo obecnie istnieje możliwość łączenia zintegrowanej karty graficznej z zewnętrzną w celu zwiększenia wydajności.

(JNJN) #5

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN