MSI ms-7311 problem

WItam mam problem z płytą główną MSI MS-7311

otóż ona obsługuje procesory core 2 duo i maksymalnie FSB wynosi 1066MHz. Pracowałem na procesorze intel pentium 4 3.00GHz 1M 800MHz,

zmieniłem procesorn na intel core 2 duo e 7400 2X2,80 GHZ 3M cache 1066MHz

po umieszczeniu w gnieździe procka i założeniu chłodzenia wł się komputer i nic cisza na ekranie. wiatraczki kręcą się ale nic się nie wyświetla.

mam jeszcze 1 w domu komputer który ma płyte za 600zł i po włożeniu procka core 2 duo wszystko działa

proszęo pomoc w tej sprawie

Spróbuj zaktualizować BIOS. I sprawdź czy aby na pewno płyta obsługuje ten procesor.

Masz instrukcję od tej płyty głównej, bo MSI raczej ma gdzieś utrzymanie strony dla swojego starszego produktu…

J/w.

Zainstalowałeś ponownie sterowniki do swojej płyty głównej tzw. Chipset?

nie mam nic do tej płyty kupiłem ją w wersji oem

szukałem sterowników i nie mogłem znaleźć do niej nawet do chipsetu

Dodane 08.02.2012 (Śr) 15:42

a mam pytanko jeszcze jedno czy procesor intel pentium D 915 2x 2.28 4MB cache 800FSB da rade pociągnąć nvidie geforce 9600GT 512MB 256bit DDR3??

Nie piszesz jaki system ?

Zainstaluj AIDA32 - Enterprise System Information 3.94.2

Z sekcji Komputer --> Podsumowanie spisz/podaj:

–> Nazwa płyty głównej

–> Mikroukład płyty głównej (Chipset)

–> Ekran (Karta wideo)

–> Multimedia (Karta dźwiękowa)

danexc.th.jpg

Nie wykaże odpowiednich danych to zainstaluj AIDA64 Extreme Edition 1.70.1400

przemas284 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Procesor jest na nieobsługiwanym przez płytę rdzeniu. Ta płyta ma (z tego co znalazłem) chipset Intel P965. http://www.cpu-upgrade.com/mb-Intel_%28chipsets%29/P965_Express.html <- tu masz obsługiwane przez niego procesory. E7400 tam nie ma, gdyż jest on na rdzeniu Wolfdale. Ta płyta obsługuje (z Core 2 Duo) procesory na rdzeniu Allendale i Conroe.