MSI ms-7311 problem

(Przemas284) #1

WItam mam problem z płytą główną MSI MS-7311

otóż ona obsługuje procesory core 2 duo i maksymalnie FSB wynosi 1066MHz. Pracowałem na procesorze intel pentium 4 3.00GHz 1M 800MHz,

zmieniłem procesorn na intel core 2 duo e 7400 2X2,80 GHZ 3M cache 1066MHz

po umieszczeniu w gnieździe procka i założeniu chłodzenia wł się komputer i nic cisza na ekranie. wiatraczki kręcą się ale nic się nie wyświetla.

mam jeszcze 1 w domu komputer który ma płyte za 600zł i po włożeniu procka core 2 duo wszystko działa

proszęo pomoc w tej sprawie

(rgabrysiak) #2

Spróbuj zaktualizować BIOS. I sprawdź czy aby na pewno płyta obsługuje ten procesor.

(sla17) #3

Masz instrukcję od tej płyty głównej, bo MSI raczej ma gdzieś utrzymanie strony dla swojego starszego produktu...

(XMan) #4

J/w.

Zainstalowałeś ponownie sterowniki do swojej płyty głównej tzw. Chipset?

(Przemas284) #5

nie mam nic do tej płyty kupiłem ją w wersji oem

szukałem sterowników i nie mogłem znaleźć do niej nawet do chipsetu

-- Dodane 08.02.2012 (Śr) 15:42 --

a mam pytanko jeszcze jedno czy procesor intel pentium D 915 2x 2.28 4MB cache 800FSB da rade pociągnąć nvidie geforce 9600GT 512MB 256bit DDR3??

(XMan) #6

Nie piszesz jaki system ?

Zainstaluj AIDA32 - Enterprise System Information 3.94.2

Z sekcji Komputer --> Podsumowanie spisz/podaj:

--> Nazwa płyty głównej

--> Mikroukład płyty głównej (Chipset)

--> Ekran (Karta wideo)

--> Multimedia (Karta dźwiękowa)

danexc.th.jpg

Nie wykaże odpowiednich danych to zainstaluj AIDA64 Extreme Edition 1.70.1400

(Agatonster) #7

przemas284 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Piter9713) #8

Procesor jest na nieobsługiwanym przez płytę rdzeniu. Ta płyta ma (z tego co znalazłem) chipset Intel P965. http://www.cpu-upgrade.com/mb-Intel_%28chipsets%29/P965_Express.html <- tu masz obsługiwane przez niego procesory. E7400 tam nie ma, gdyż jest on na rdzeniu Wolfdale. Ta płyta obsługuje (z Core 2 Duo) procesory na rdzeniu Allendale i Conroe.