MSI P6N SLI PLATINUM brak połączenia LAN

(Zmpz) #1

Witam

Dzisiaj zakupiłem komputer z płytą główną MSI P6N SLI PLATINUM. Posiadam system operacyjny windows Vista. Zainstalowałem wszystkie sterowniki które były na płytkach dołączonych z płytą główną i gdy chce podłaczyć się pod moj ruter to system nie wiedzi aby był podłączony kabel lan. Na innym komputerze z tym samym systemem wszystko jest ok.

Jak moge rozwiązać problem?

Z gory dziekuje za odpoiwedz.

Pozdrawiam :wink:

(Mariosti*) #2

System widzi tą kartę sieciową? Jest włączona w biosie?

(Zmpz) #3

gdy nacisne napraw/diagnolizuj problem wyskakuje kabel sieciowy jest odłączony :frowning: a na ruterze miga sie lampka podłączenia z komputerem

co mam z tym zrobić?

pozdrawiam

(Mariosti*) #4

Kabel nie jest czasem skrossowany? Podpinałeś inne komputery do tego routera za pomocą tego samego kabla?

(Zmpz) #5

kabel jest ok sprawdzałem na innym komputerze

da sie jakos naprawic problem ? :?

(Mariosti*) #6

Raczej bym w serwisie pytał w takim razie... ewentualnie jeszcze raz możesz spróbować odinstalować tą sieciówkę i zainstalować do niej sterowniki ze strony msi http://global.msi.com.tw/index.php?func=driverfile&dno=5110&i=0

(Zmpz) #7

Byłem w serwisie.. Podłączono do Do płyty ruter serwisu i było wszystko ok, wszystko od razu chodziło. U mnie kabel i ruter jest ok bo gdy podłączę doinnego kompa to wszystko chodzi jak nalezy tylko moja płyta w nowym komputerze cos nie wiedzi mojego rutera (Linksys WAG54G)

Da się jakoś rozwiązać ten problem? :?

(Mariosti*) #8

No jeśli płytę w serwisie sprawdzili to trzeba szukać problemu w sterownikach, a jesteś pewien że właśnie ten port w switchu routera jest sprawny? Spróbuje podłączyć go do innego portu w routerze.

(Zmpz) #9

Wygląda to wszystko tak:

siecniezidentyfikowanarp3.th.jpg

Mozna jakoś rozwiązać problem?

(Mariosti*) #10

A nie trzeba czasem wejść poprostu w "skonfiguruj połączenie i sieć" i tam we właściwościach tego połączenia, poszukasz opcji protokołu ip v4 i tam najwyraźniej musisz dać mu ip na auto jeśli dhcp masz włączone w routerze, lub nadać komputerowi ip z grupy adresów tego routera (czyli jeśli router ma ip lanowe powiedzmy 192.168.1.1, to komputerowi trzeba nadać np 192.168.1.5 , maska 255.255.255.0, brama domyślna 192.168.1.1 i serwery dhcp np taki 208.67.222.222 (bardzo dobre dhcp to jest) i jako alternatywne np to które podał provider). Może to zadziała.

(Zmpz) #11

Po wprowadzeniu danych nawiązałem połączenie z ruterem ale nie moge się podłączyć do internetu.

Wygląda to tak:

b1c81b9976a952c9m.jpg

Da się coś z tym zrobić?

(Technik Elektro) #12

nie skonfigurowałeś DNS-ów, ustaw je na routerze potem kliencie.

(Zmpz) #13

W jaki sposób mam nadać dns na routerze? Mam linksys wag54g. W ustawieniach nie wiedze nigdzie informacji o dns-ie.

(Technik Elektro) #14

ustawić przydzielanie adresów przez DHCP (włączyć serwer dhcp).

(Zmpz) #15

Moze i jestem troche ciemny... więc proszę mi powiedzieć co mam wpisać w dwa pola : Preferowany serwer DNS i Alternatywny Serwer DNS. Skąd mam wziąć numery i tak any wszytko chodziło. (DHCP włączony)

(Technik Elektro) #16

jeżeli DHCP włączony to router sam powinien przypisać te DNS-y tak już namieszałeś że radzę zresetować cały router i jeszcze raz go skonfigurować.

(Mariosti*) #17

Nie trzeba dns'ów w routerze koniecznie konfigurować, wystarczy na kompie w sterowniku ip v4, tak jak wcześniej napisałem, widać te miejsca na screenie od zmpz "Właściwości: Protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4), i tam w "Preferowany serwer DNS" wpisz 208.67.222.222

(Technik Elektro) #18

jeśli automat zapodaje adresy ip to DNS dla tej sieci to:

192.168.1.1 <- taki wpisz

a nie jak napisał kolega wyżej.

(Mariosti*) #19

dns nie jest dla danej sieci, to co podałem to jeden z najszybszych dns'ów na świecie czyli open dns no1, 192.168.1.1 zadziała tylko jeśli router ma włączone i skonfigurowane dhcp, niezależnie od wszystkiego wpisanie tego dns'a którego podałem zapewni działanie, sam sprawdzałem i wiem że to działa.

(Technik Elektro) #20

tylko po co ?? radzę skorzystać polecenia ping i sprawdzić po ilu milisekundach wraca odpowiedź z tego serwera dns a następnie spingować serwer dns routera. nie jest to optymalne rozwiązanie lekko to ujmując.