MSI P6N SLI PLATINUM brak połączenia LAN

Witam

Dzisiaj zakupiłem komputer z płytą główną MSI P6N SLI PLATINUM. Posiadam system operacyjny windows Vista. Zainstalowałem wszystkie sterowniki które były na płytkach dołączonych z płytą główną i gdy chce podłaczyć się pod moj ruter to system nie wiedzi aby był podłączony kabel lan. Na innym komputerze z tym samym systemem wszystko jest ok.

Jak moge rozwiązać problem?

Z gory dziekuje za odpoiwedz.

Pozdrawiam :wink:

System widzi tą kartę sieciową? Jest włączona w biosie?

gdy nacisne napraw/diagnolizuj problem wyskakuje kabel sieciowy jest odłączony :frowning: a na ruterze miga sie lampka podłączenia z komputerem

co mam z tym zrobić?

pozdrawiam

Kabel nie jest czasem skrossowany? Podpinałeś inne komputery do tego routera za pomocą tego samego kabla?

kabel jest ok sprawdzałem na innym komputerze

da sie jakos naprawic problem ? :?

Raczej bym w serwisie pytał w takim razie… ewentualnie jeszcze raz możesz spróbować odinstalować tą sieciówkę i zainstalować do niej sterowniki ze strony msi http://global.msi.com.tw/index.php?func=driverfile&dno=5110&i=0

Byłem w serwisie… Podłączono do Do płyty ruter serwisu i było wszystko ok, wszystko od razu chodziło. U mnie kabel i ruter jest ok bo gdy podłączę doinnego kompa to wszystko chodzi jak nalezy tylko moja płyta w nowym komputerze cos nie wiedzi mojego rutera (Linksys WAG54G)

Da się jakoś rozwiązać ten problem? :?

No jeśli płytę w serwisie sprawdzili to trzeba szukać problemu w sterownikach, a jesteś pewien że właśnie ten port w switchu routera jest sprawny? Spróbuje podłączyć go do innego portu w routerze.

Wygląda to wszystko tak:

siecniezidentyfikowanarp3.th.jpg

Mozna jakoś rozwiązać problem?

A nie trzeba czasem wejść poprostu w “skonfiguruj połączenie i sieć” i tam we właściwościach tego połączenia, poszukasz opcji protokołu ip v4 i tam najwyraźniej musisz dać mu ip na auto jeśli dhcp masz włączone w routerze, lub nadać komputerowi ip z grupy adresów tego routera (czyli jeśli router ma ip lanowe powiedzmy 192.168.1.1, to komputerowi trzeba nadać np 192.168.1.5 , maska 255.255.255.0, brama domyślna 192.168.1.1 i serwery dhcp np taki 208.67.222.222 (bardzo dobre dhcp to jest) i jako alternatywne np to które podał provider). Może to zadziała.

Po wprowadzeniu danych nawiązałem połączenie z ruterem ale nie moge się podłączyć do internetu.

Wygląda to tak:

b1c81b9976a952c9m.jpg

Da się coś z tym zrobić?

nie skonfigurowałeś DNS-ów, ustaw je na routerze potem kliencie.

W jaki sposób mam nadać dns na routerze? Mam linksys wag54g. W ustawieniach nie wiedze nigdzie informacji o dns-ie.

ustawić przydzielanie adresów przez DHCP (włączyć serwer dhcp).

Moze i jestem troche ciemny… więc proszę mi powiedzieć co mam wpisać w dwa pola : Preferowany serwer DNS i Alternatywny Serwer DNS. Skąd mam wziąć numery i tak any wszytko chodziło. (DHCP włączony)

jeżeli DHCP włączony to router sam powinien przypisać te DNS-y tak już namieszałeś że radzę zresetować cały router i jeszcze raz go skonfigurować.

Nie trzeba dns’ów w routerze koniecznie konfigurować, wystarczy na kompie w sterowniku ip v4, tak jak wcześniej napisałem, widać te miejsca na screenie od zmpz "Właściwości: Protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4), i tam w “Preferowany serwer DNS” wpisz 208.67.222.222

jeśli automat zapodaje adresy ip to DNS dla tej sieci to:

192.168.1.1 <- taki wpisz

a nie jak napisał kolega wyżej.

dns nie jest dla danej sieci, to co podałem to jeden z najszybszych dns’ów na świecie czyli open dns no1, 192.168.1.1 zadziała tylko jeśli router ma włączone i skonfigurowane dhcp, niezależnie od wszystkiego wpisanie tego dns’a którego podałem zapewni działanie, sam sprawdzałem i wiem że to działa.

tylko po co ?? radzę skorzystać polecenia ping i sprawdzić po ilu milisekundach wraca odpowiedź z tego serwera dns a następnie spingować serwer dns routera. nie jest to optymalne rozwiązanie lekko to ujmując.