MSI-PM8M3-v - problem z dźwiękiem

Witam. Posiadam płytę MSI-PM8M3-V. Płyta ta jak wiadomo ma zintegrowaną kartę dźwiękową. Cała płyta śmiga w 100% ponieważ bez problemu zainstalowałem na niej XP czy FreeBSD. Niestety na obydwu systemach urządzenie nie puszcza dźwięku. Tzn. XP widzi jako poprawnie zainstalowany sterownik i mam możliwość regulacji Volume … ale nic nie słychać. Sterownik instalowany z strony MSI. Na FreeBSD to samo, po załadowaniu odpowiedniego modułu kernel’a mam możliwość zabawy z dźwiękiem. Ale co z tego ? skoro nic nie słysze ? Hmm … testowałem na słuchwawkach(2x) oraz na głośnikach. Żadne z urządzeń nie jest uszkodzone.

W BIOS’ie zaznaczony jest AC’97 - AUTO.

Więc w czym jest problem? Może jakaś zworka na płycie ? A może sterownik na MSI jest niepoprawny? A może trzeba ustawić w BIOS’ie jeszcze jakiś dodatkowy argument. Podsumuwując : Systemy operacyjne widzą zintegrowaną kartę dźwiękową i w 100% ją obsługują, ale nic nie słychać. Macie na to jakieś rozwiązanie?

Aha. Proszę nie rzucać mi odpowiedziami typu: Załóż sobie SB AUDIGY na PCI i problem z głowy. Wiem o tym, że tak i da się obejść problem. Ale co w przypadku jak będę kiedyś chciał płyte odsprzedać? Powiem gościowi, że zintegrowana dźwiękowa nie działa?;] Dzięki za pomoc i czekam na odpowiedzi.

Na Windows Zainstaluj Realtek’a. Jeżeli to nie pomorze płytę oddaj do serwisu

Ok. Problem już rozwiązałem. Dotyczył on zworek na płycie głównej. Dzięki. Dla osób które są zainteresowane, jak to zrobiłem warto spojrzeć tutaj: http://www.mainstreetcomputers.net/ns/c … ges/s6.jpg . Przy wyjściach z zintegrowanej karty dźwiękowej, po lewej są dwie zielone zworki. Należy je tak ustawić jak na tym obrazku. Pozdrawiam.