Mulą gry, które działały wcześniej na XP

Cześć. Mam taki problem. Mulą mi gry, które wcześniej płynnie chodziły mi na XP. Mowa o NFS Most Wanted i FIFA 09. Najbardziej zależy mi na fife. Zmniejszyłem detale do “Niski” i zmniejszyłem rozdzielczość oraz wyłączyłem Postprodukcje, murawę 3D i efekt głębi. Wcześniej jak miałem XP to nawet aż tak bardzo nie zmniejszałem wymogów a fifa chodziła mi płynie. Jak gram to nie ma lagów cały czas, ale co 5sek., a jest to strasznie wkurzające jak mam akcję podbramkową a tu lag.

To moje wymogi kompa:

beztytuulm.jpg

Z taką pamięcią RAM to ja się nie dziwie… Zdecydowanie za mało aby móc pograć w takie gry jak FIFA czy NFS. Aby spokojnie grać na Windows 7 musisz mieć 3 GB RAM’u.

staszek026 , myślę tak samo jak kolega wyżej. Do tego jeśli często grasz na komputerze, to przesiadanie się na Win 7 przy twojej konfiguracji nie ma najmniejszego sensu. Nawet praca z 512MB RAM może być uciążliwa, nie wspominając o grach.

Ram tani 150 zł i masz 2 GB :smiley:

ja za 170 dorwałem 2x2GB 800 MHz :smiley:

Musisz dokupić Ramu co najmniej 2GB , koszt coś ok 100 złotych.

Czyli Win7 bardziej obciąża procek i RAM ?? :o

Jak kupie z 2GB RAM-u to bd git ?? Lepiej jeszcze niż wcześniej na XP ??

Dodane 16.04.2011 (So) 18:58

A procesor trzeba wymieniać cały, czy można coś dokupić ??

Tak jak dokupisz RAM to będą działały lepiej niż na XP, chociaż troszkę może ograniczać procesor.

A co chcesz wymieniać kawałek procesora ? :stuck_out_tongue:

Jeśli chciałbyś wymienić procesor to trzeba by zmienić płytę główną ponieważ nie warto inwestować w stare sockety, jeśli mobo to i pamięć RAM.

Więc jeśli chcesz tanim kosztem zwiększyć wydajność bez wymiany połowy podzespołów to zainwestuj w dodatkową pamięć RAM. :wink:

OK. Czyli kupuje 2GB RAM-u i po problemie. A powiedz mi jak kupie te 2GB to w sumie bd miał 2,5GB ?? Tamto 512 zostaje ?? A i muszę mięć specjalnie dobraną tą kość RAM, czy wszystkie są takie same i podejdą ??

Mógłbym kwestionować legalność systemu. Przy takiej konfiguracji i znikomej (jak widać) wiedzy na ten temat brać się za edycję Ultimate :expressionless: . Jedyne legalne wytłumaczenia to wypchany portfel, lub W7 otrzymany w prezencie.

Kilka postów pod rząd wymieniony został RAM, więc pytanie “czy może jeszcze coś dokupić jest nie na miejscu”

Co do procesora, demon prędkości to nie jest, ale W7 powinien się “dobrze czuć” i pracować świetnie.

Dokup RAM, najlepiej 2GB lub więcej.

PS. Bez screena nie uwierzyłbym, że W7 działa na 512MB RAM :wink:

walker13150 , Hehehehe, dobry jesteś, uffff… to całe szczęście, że dałem ss’a.

Dodane 16.04.2011 (So) 19:35

glasser , Ei no to co mam zrobić ?? Bo wymiana procka mi tera nie pasuje, bo nie mam kaski aktualnie :slight_smile: , więc tylko ten RAM.

Czy ja powiedziałem że dostanie skrzydeł ? :o

Powiedziałem że procesor będzie ograniczał, lecz taka gra jak NFS MW czy FIFA 09 na pewno będzie działać lepiej na 2,5GB RAM na Win 7 niż na 512MB RAM na XP. Tak więc polecam naukę czytania ze zrozumieniem :wink:

SzoteK , No czyli na pewno lepiej wyjdę jak dokupię tego RAM-u, niż w tej chwili na powrocie do XP, co mi się nie uśmiecha.

staszek026 , w twoim przypadku najlepszym rozwiązaniem było by dokupienie pamięci RAM i powrót do XP jak powiedział glasser , jednak w ostateczności dokupienie RAM też przyniesie skutki :lol:

Aha. A powiedzcie mi jeszcze, jak kupie ten RAM i wsadzę te kości do kompa to już będzie git, czy bd musiał coś w kompie ustawiać ??

Dodane 16.04.2011 (So) 20:36

http://allegro.pl/pamiec-ram-2gb-1333mh … ml#gallery

http://allegro.pl/pamiec-ram-imro-2gb-p … ml#gallery

To jest to samo ??

Taka może być, pod mój komp ??

Dodane 17.04.2011 (N) 19:06

To jak ??