Mulenie kompa

Witam tak jak w temacie strasznie komp mi sie muli ale od pewnego momentu a mianowicie - po wlaczeniu komputera i zalogowaniu sie chcialem z jednej plyty cd sciagnac dane i podlanczam ( w czasie dzialania komputera) naped CD (oczywiscie mam go odlaczonego poniewaz mam letko uszkodzone kabelki zasilania napedu - czeste podlaczanie dysku HDD ) i gdy podlaczam i sie mecze (trzeba znalezc odpowiedni moment) aby zalapal po okolo 10 minutach nastapilo chyba spiecie i komp sie wylaczyl , wlaczylem jeszcze raz podlaczajac naped i to samo ,zrezygnowalem juz z podlanczania napedu i w windowsie zaczelo brakowac karty sieciowej (naprawilem juz) i komp strasznie sie slimaczy przy tym , nie jest obciazony zadnymi procesami nic poprostu sie muli , co mozecie poradzic w takiej sprawie , moze brakuje jakis plikow? Prosze odpiszcie jak najszybciej , nie da sie z tym żyć !!

Podlaczasz naped w czasie dzialania kompa? No to gratuluje pomyslunku. A co do slimaczenia: sprawdz w biosie czy dysk sie nie przestawil na PIO Mode

dzieki serdeczne za pomoc :smiley: a PIO Mode przestawilem z poziomu Windowsa :smiley: