Mulenie z monitorem zewnętrznym

(Mec Czerwinski) #1

Witam,

mam taki problem. Ostatnio przesiadłem się z Visty na 7, gdzie nie było problemów.

Mam podłączony monitor zewnętrzny samsung P2270HD i laptop bardzo często "chrupie" i nie radzi sobie z przeglądaniem stron w internecie czy nawet z minimalizowaniem okien. Muzyki również nie da się słuchać. Problem ten wydaje się ustępować, gdy odłączę monitor zewnętrzny. Sterowniki i do karty zaistalowane, do monitora też. Próbowałem jakimiś programami typu ccleaner wyczyścić/naprawić rejestr, ale bez zmian.

niestety do monitora znalazłem tylko jeden sterownik na stronie producenta i instalacja przebiega przez mały programik z rozszerzeniem *.exe, więc nie jestem w stanie tego sterownika zainstalować "ręcznie" z poziomu menedżera urządzeń. Czy może ktoś jakoś pomóc?

Radeon MobilityHD 4670

4 MB RAM

Win 7 32 bit

(Matmaxalez) #2

Na serio 4MB ramu? ;D napiales ze zainstalowales sterowniki, ale czy najnowsze i czy specjalnie dla w7?

(Mec Czerwinski) #3

tak. Problem w tym, że ATI jakoś nie kwapi się z wypuszczaniem nowszych na karty mobility.

Na viście nie było tego problemu.

(Matmaxalez) #4

ztego co wiadomo, nie chyba narazie oficjalnych strerow ATI dla 7.

PS: Nie mozliwe ze masz 4 MB ramu :stuck_out_tongue: takie cos to w latach 90- byly :stuck_out_tongue:

(Mec Czerwinski) #5

Na pewno są takie na stronie producenta, datowane na 2009-10-29.

4 MB- oczywista omyłka pisarska myślałem, że możemy pominąć ten wątek, ale jak widzę lepiej wyjaśnić bo zaraz będziemy dopatrywać się rozwiązania w dokupieniu RAMu :stuck_out_tongue: Mam 4 GB RAM ofcourse. Give me a break, miałem dziś egzamin :lol:

(Matmaxalez) #6

wybralem windows 7 32 bity i pokazuje mi ze sterownik Vista 32 to moze nie dziala w 100% sterownik

(Mec Czerwinski) #7

trochę nie zrozumiałem twojej wypowiedzi :slight_smile: Jakoś mniej enigmatycznie, albo co byś radził?

(Quigonmaster) #8

Duplikujesz obraz, czy dajesz tylko monitor zewnętrzny?

(Mec Czerwinski) #9

rozciągam na dwa, ale nie duplikuję.

(Quigonmaster) #10

Daj tylko na monitor zewnętrzny bez rozszerzania, miałem kiedyś podobny kłopot na Viście, gdy ustawiłem lapka do korzystania tylko z monitora zewnętrznego, wszystko jak ręką odjął...

(Mec Czerwinski) #11

ale nie chce korzystać tylko z zewnętrznego, tylko z obydwu. Przydaje się w pracy.

(Monczkin) #12

ErsmPio , nazwij temat konkretnie, zgodnie z regulaminem forum. Jak muli, to wyciągnij go z brudnej wody. Inaczej temat zostanie usunięty.

(Mec Czerwinski) #13

to znaczy jak? "komputer wolno pracuje i się zacina, nie radzi sobie z multitaskingiem przy podłączeniu monitora zewnętrznego"? Czy może mam przepisać całą treść pierwszego posta? Zgodnie z regulaminem temat ma kojarzyć się z problemem i tak już jest. Bardziej konkretnie i zarazem krócej się już nie da.