Muli komputer

(Mateusz165) #1

Witam

Jako że jestem nowy proszę o pomoc

Mam pewien problem. Od wczoraj komputer zaczął mi się długo włączać około 3 min ładuj się ten pasek z windowsem a nigdy tak nie miałem a jeśli się już włączy to muli go przy każdej wykonanej czynności np gdy słucham muzyki albo włączę przeglądarkę internetową i nie wiem czym to jest spowodowane. Dodam że coś głośniej mi chodzi w komputerze sprawdzałem zasilacz ale chodzi i jest ok tak samo wiatrak na procesorze chodzi. Może mi ktoś pomóc proszę

(flaszer) #2

Jeśli wentylatory zaczęły pracować głośniej to radzę zacząć od usunięcia z nich kurzu i innego brudu. Przydatne okazać się tutaj może sprężone powietrze i pędzelek.

(Mefisto) #3

Ctrl-Alt-Del i zobacz jaki proces zabiera CPU i włącz kolumnę zapisy i odczyty (będziesz widział jaki progs mieli dyskiem). Później wyłączasz programy i usługi startujące z systemem przez msconfig. Pamiętaj też o przeskanowaniu kompa aktualnym antywirem i Malwarebytes Anti-Malware

(Mateusz165) #4

Kurcze nie czaje o co Ci chodzi z tym msconfig ??? tak jak mi pisałeś przeskanowałem kompa tym programem co pisałeś i wykrywało mi jakiegoś wirusa w ustawieniach lokalnych a co do menadżera zadań to zrobiłem screnna zobacz. I powiedz mi co mam robić bo nie raz to masakra co mi muli komputer

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 42d8f.html

(djkamil09061991) #5

wejdz w start uruchom wpisz msconfig następnie zakładka uruchamianie i odznacz tam niepotrzebne rzeczy, ja np mam tam tylko wpis antywirusa. Gdy powylaczasz programy z msconfigu to bedzie mniej procesów i mniejsze zmulenie kompa

(djkamil09061991) #6

najpierw wyłacz tam większość rzeczy i powiesz jaki efekt, zapewne masz tam dużo wpisów i każdy z nich uruchamia proces

(Mateusz165) #7

ok zrobie to i napisze jaki efekt. Ale muli komputer jak włączone gg czy przegładarkę internetowanie wspomnę o słuchaniu muzyki bo zacina ;/

-- Dodane 02.08.2010 (Pn) 11:49 --

Wyłączyłem większość rzeczy i dalej mi muli komputer ;/ :frowning:

(Mefisto) #8

Włącz w menadżerze zadań kolumnę zapisy i kolumnę odczyty i daj screena podczas mulenia. Wtedy będzie wiadomo jaki program odnosi się do dysku.

(Mateusz165) #9

jak włączyć w tym menadżerze zadań kolumnę zapisu bo i kolumne odczytu? bo jak mam ten menadżęr zadań to mam takie zakładki jak: Aplikacja, Procesy,Wydajność, Sieć i Użytkownicy i nie wiem jak mam to znaleźć możesz mi pomóc

(Mefisto) #10

Zakładka procesy, później menu widok/wybierz kolumny i zaznacz "Zapisy We/Wy"

(Mateusz165) #11

oto screen z menadżera zadań

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 3f4d7.html

(Mefisto) #12

Włącz jeszcze kolumnę odczyty. Która wartość rośnie podczas mulenia? Sprawdź co to jest ten plugin-container i wyłącz to na początek (zamknij proces).