Muli UDP na porcie 5701

Panowie, rozkładam ręce, łącze z TP DSL 10, 2 stacje z Windows 7 po podłączeniu do zdalnego na porcie 5701 działanie pulpitu jest tak żenujące że nie da rady pracować.

  1. Łącze jest w porządku, resetowaliśmy port na centrali, poszła rekonfiguracja, pakiety dochodzą, a czasy są na  przy pingowaniu poziomie 33ms

 

Według mnie łącze jest jak najbardziej w porządku jednakże firma dostarczająca usługę usilnie wmawia że problemem jest łącze a nie ich serwer. 

 

Co zauważyliśmy w godzinach rannych połączenie chodzi naprawdę dobrze zwalnia zapewne gdy jest podłączonych więcej użytkowników ( np. w tym momencie ) 

 

Skończyły mi się pomysły, bo może jednak to łącze ? Jednak jestem święcie przekonany że to wina dostawcy, można jeszcze jakoś przetestować łącze i port 5701, pomijam pingi, tracerty, speedtesty 

Antyvirus wyłączony i firewall też. 

Spróbuj zmienić port z 5701 na inny. Być może to tylko kwestia przytkanego portu albo, któraś stacja kliencka jest zawirusowana i emituje większy ruch niż normalnie.

w grę wchodzi tylko  ten port, firma udostępnia usługę właśnie na nim. Przełączyłem 2 stacje na osobne łączne 2mb i sytuacja ta sama.