Multimedia Fusin 2 - problem z tworzeniem gry

Mam pytanie co do tego programu. Nigdzie nie mogę znaleźć jak się robi przesuwanie obrazu w grze na jednej planszy. Wiem mało zrozumiale to opisałem ale chodzi mi o takie coś jak jest np w dobrze wam znanej grze na pegasusa MARIO. Gdy postać się przesuwa to obraz tez. szukałem na stronach the game factory multimedia fusion i nie mogę tego znaleźć a tutorial w programie nie przedstawia takiej sytuacji

Z góry dziękuję za pomoc.

Programy do “tworzenia gier” typu Game Factory i tym podobne mają raczej mało wspólnego z prawdziwym pisaniem gier. Musisz zerknąć do dokumentacji programu albo zaczerpnąć trochę wiedzy o programowaniu gier, żeby poznać temat i przełożyć to na odpowiedni “silnik do pisania gier”. To czego szukasz to albo Parallax Scrolling (kilka warstw tła poruszających się niezależnie) , albo po prostu Scrolling (1 tło) w grach platformowych. Tło jest jednym dużym obrazem, a widoczna część to twój obszar gry (ekran), bierzesz po prostu wycinek dużej bitmapy i tam sytuujesz swoje postacie. Polecam lekture googli oraz poduczyć się trochę programowania, żeby wybić sobie pomysły typu “napiszę super nową grę platfomową z elemnatmi RPG w X programie”, do tego trzeba czegoś więcej niż tylko Wizarda “Create Game” :slight_smile:

Dziki za odp, i takie małe sprostowanie. Niech chce zrobić jakiejś super gry to ma być gierka amatorska nie potrzebne mi jakieś specjalne bajery.

W googlach szukałem dokumentacje gry tez czytałem jak się uczyłem robić coś w tym programie i nic tam nie było na temat tego jak ustawić coś w tej grze albo dodać takie coś. Nie szukam nic specjalnego i nie chce nic specjalnego, bo chce zrobić grę w moim gronie kolegów nie do pogrania lecz do śmiechu.