Multimedialne klawisze w AIMP-ie, problem


(Icearas) #1

Witam.

Otóż mam problem tego typu, że przesiadłem się na AIMP-a z Winampa, i wszystko ok, ale klawisze mutlimedialne czasami chodzą, a czasami nie. Najczęściej jest tak, że włącze komputer, one trochę pochodzą, a potem nie wiedzieć czemu przestają działać. Miał już ktoś problem tego typu? :> W AIMP-ie włączyłem opcję ogsługi globalnych klawiszy multimedialnych. Na Winampie działało to bez problemu, tzn. nie było, że działały, a po jakimś czasie przestawały. System to Win7 Pro 32bit, a komp - HP dv 6907 ea. Jak zły dział wybrałem to proszę o wybaczenie. :wink: Dzięki za wszelką pomoc. :slight_smile:


(FadeMind) #2

Ja mam podobną przypadłość w AIMP2 na Win 7 :?

Rozwiązanie okazało się banalne :lol:

Wejdź do folderu instalacyjnego AIMP2 i nadaj prawa administracyjne plikowi AIMP2.exe :smiley:


(Icearas) #3

Niestety, nie działa. :frowning: Ktoś ma może jakieś inne porady? :slight_smile:


(FadeMind) #4

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareList?os=2093&lc=en&dlc=pl&cc=pl〈=pl&product=3786199

Driver - Keyboard, Mouse and Input Devices

sterownik:

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareDownloadIndex?softwareitem=ob-64317-1&lc=en&dlc=pl&cc=pl&product=3786199&os=2093〈=pl


(Icearas) #5

Zaraz je ściągnę i zobaczę. I mój błąd chyba, bo byłem na stronie HP i mi się pomyliło, albo nie doczytałem do końca, że dla tych klawiszy one też są (te sterowniki). :wink:Ale chyba znalazłem rozwiązanie. Otóż na nowo przypisałem skróty z klawiszy multimedialnych do AIMP-a i póki co działa. :slight_smile:

Więc wgrałem sterowniki i póki co działa, ale nie wiem, czy dzięki sterowniki, czy dzięki temu co ja zrobiłem. :slight_smile: W każdym razie dzięki za radę. :slight_smile:

-- Dodane 01.05.2010 (So) 15:44 --

Hmm i dalej coś nie działa. Działało i przestało w pewnym momencie.


(FadeMind) #6

hmmm

sprawdź system za pomocą Combofix'a i daj wynik. To jest na prawdę dziwna sprawa.

http://www.bleepingcomputer.com/combofi ... a-combofix


(Icearas) #7

Proszę bardzo:

http://www.przeklej.pl/plik/combofix-txt-0013fp2ed96u

Tylko nie bardzo rozumiem co by mialo być nie tak skoro na Winampie działało to bez zarzutów. Może jakiś konflikt jest AIMP - Win7? :slight_smile:


(FadeMind) #8

Czysto, choć ja zalecam odpalić MSCONFIG i wyłączyć wszystkie wpisy oprócz avasta :slight_smile: a po za tym nie radzę bawić się CCleanerem w czyszczenie rejestru :stuck_out_tongue: wiem o czym mówię :lol:

Zainstalowałeś NAJNOWSZE sterowniki dla chipsetu/klawiszy?? Wydaje mi się, że problem leży w sterownikach. Jeszcze jedno :stuck_out_tongue: W Windows Media Player 12 te przyciski działają ?? Jeśli tak to napisz do developerów AIMP2 by poprawili moduł do obsługi klawiszy multimedialnych, bo nie masz komfortu w czasie użytkowania programu :wink:


(Icearas) #9

W sumię troche mnie uspokoiłeś z tym, że czysto. :smiley: Sterowniki są najnowsze jakie były na stronie HP, czyli pod Vistę, bo pod 7 nie było. Klawisze działają w Media Playerze normalnie, tak jak i w KMPlayerze. Więc chyba napiszę do nich w tej kwestii, żeby poprawili to. :wink: A co do CC, dlaczego odradzasz jego używanie? :> W każdym razię dzięki za pomoc z tym problemem. :slight_smile:


(FadeMind) #10

CCleaner jest ok do czyszczenia plików tymczasowych, ale usuwanie nim wpisów z rejestru jest ryzykowne. Po za tym tzw. cleanery rejestru, które mają pomóc, robią chaos w systemie i prowadzą do destabilizacji systemu.