Multiplatformowe szyfrowanie pamięci typu flash disk

Nie wiem czy to odpowiedni dział ale postanowiłem dać go tutaj, czy są jakieś programowe rozwiązania niezależne od platformy które pozwoliły by na szyfrowanie zawartości pamięci USB, żeby po podpięciu takiej pamięci trzeba było podać hasło aby zamontować taki dysk czy to w windowsie czy linuksie? Podobno możliwe jest to w truecrypcie ale też podobno w takim windowsie wymaga to uprawnień administracyjnych no i co wtedy jak bym chciał odpalić taką pamięć na komputerze nie mając takich uprawnień?

Już parę razy mało co nie zgubiłem tych pamięci USB i zawsze palpitacji serca dostaje na myśl co by było gdyby ktoś odczytał zawartość.

Niektóre pendrivy mają soft w sobie który pozwala wprowadzić hasło, ale nie napsiałes jaki ty masz?

No mam taki który akurat takiego softu chyba nie ma, chociaż może i miał ale poleciało w kosmos, bo nie interesuje mnie soft tylko na windows, dlatego szukam multiplatformowego rozwiązania.

Jeżeli jest soft na penie i masz hasło to wszędzie o to będzie prosił, dalej nie wiem jakiej firmy jest pendriv?