Mustek 6000p- sterowniki do xp

Witam, mam skaner mustek scanExpress 6000p połączony przez portem LPT z braku kasy musze się nim ratować ale mam problem xp nie znajduje go.

Skaner na 100% jest sprawny i działa na windows 98. Przez 2 dni poinstalowałem chyba wszystkie dostępne sterowniki i skanera nie wykrył :frowning: Może ktoś ma jakiś pomysł albo pewne sterowniki albo poprowadzi mnie krok po kroku bo juz nie mam siły.

Bardzo prosze o pomoc .

Jesteś pewien, że ten zabytek jest wspierany pod XP?

Fox58 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Tak ponoć kilku osobom udało sie go zainstalowac i ponoc działa.

Dodane 30.09.2011 (Pt) 23:25

W takim razie pozostaje Ci pewnie ręczna instalacja sterownika dla Windows 2000, to chyba najnowszy ze wspieranych systemów. LPT nie obsługuje raczej PnP. Odpalasz więc Start -> Settings -> Control Panel -> Scanners and Cameras -> Add an imaging device. Potem tylko wybierasz lokalizację sterownika i powinno pójść.

Dawne czasy - ale coś mi świta że jeszcze będziesz musiał pokombinować z ustawieniami trybu pracy portu równoległego (ustawienia w BIOSie : SPP - EPP - ECP …)

PS. Ale bądź świadom że i tak nie miną cię problemy w trakcie używania…

To juz zmienilem i nic z tego skaner martwy :frowning:

Dodane 03.10.2011 (Pn) 21:12

Widze ze tu tez nie znajde pomocy :frowning: