Muszę wybierać manualnie między słuchawkami a głośnikami

Witam. Zakupiłem ostatnio laptopa lenovo g580 i mam taki problem. Wgrałem sterownik ze strony lenovo, wszystko działa, ale jak chcę słuchać na słuchawkach to muszę kliknąc ikonkę dzwięku na pasku po prawej, wybrać “urządzenia do odtwarzania” i wybrać urzadzenie domyślne czyli słuchawki albo głośniki. I tylko to gra co wybiorę. Jak zrobić, żeby grały głośniki, ale jak wepnę słuchawki to grało tylko w nich?

krzysiek9375 na forum piszemy w języku polskim, czyli korzystamy z polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż).

Prawdopodobnie sterownik nie obsługuje tej funkcji. Podaj jaka jest to karta dźwiękowa - nazwa, model.

Również posiadam laptopa firmy Lenovo. Na początku występował u mnie ten sam problem. Pomogła zmiana opcji w panelu sterowania. A dokładniej: panel sterowania–>sprzęt i dźwięk–>smart studio–>na dole klikasz opcję “reżyser dźwięku” i na ekranie opcję “classic”. U mnie to pomogło.

to jest jakaś zintegrowana ale nie bylo podanej nazwy. Jednynie w menedżerze urządzeń pisze: “Audio dla wyświetlaczy Intel®”, “NVIDIA Virtual Audio Device (Wave extensible) (WDM)”, “Urządenie zgodne ze standardem High Definition Audio”. Probowalem everestem odczytac ale tam tez niz sensownego nie pisze. Chyba, ze “Kontroler zgodny ze standardem High Definition Audio [8086-1E20][NoDB]”.

@kingaa16

niestety nie mam czegos takiego jak smart studio ;/